Єврорада офіційно вирішила продовжити санкції проти Росії
Секторальні економічні санкції проти Російської Федерації триватимуть щонайменше до кінця року.
Про це йдеться в опублікованому рішенні Ради ЄС, яке прийняли на саміті. "Європейська правда" наводить переклад цього документа:
1. Європейська Рада закликала всі сторони до швидкого і повного втілення мінських угод і виконання взятих зобов’язань і наголосила на відповідальності російської сторони у зв’язку з цим.
ЄС готовий підтримати цей процес, зокрема у тому, що стосується покращення можливостей і потенціалу ОБСЄ у моніторингу та перевірці реалізації мінських домовленостей, і буде продовжувати зусилля в рамках тристоронніх процесів (переговорів за участю Росії) в питаннях енергетики та виконання ЗВТ між Україною та ЄС.
2. Європейська Рада вирішила, що тривалість обмежувальних заходів щодо РФ, ухвалених 31 липня 2014 року і посилених 8 вересня 2014 року (йдеться про економічні секторальні санкції проти РФ), має бути чітко пов'язана з повною реалізацією мінських домовленостей, пам’ятаючи, що (виконання мінських угод) очікується лише до 31 грудня 2015 року.
Необхідні рішення (про продовження санкцій) будуть прийняті найближчими місяцями. Європейська Рада готова ухвалити додаткові обмежувальні заходи, якщо це буде необхідно.
3. Європейська Рада не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і залишається вірною своєму рішенню втілювати політику цього невизнання.
4. ЄС продовжуватиме підтримувати процес реформ в Україні, спільно з іншими донорами і відповідно до умов МВФ. Європейська рада закликала до негайного прийняття третього пакету макрофінансової допомоги Україні (зараз розглядається Європейським парламентом).
Вона визнала зусилля уряду України у проведенні реформ і закликала його до активізації цієї діяльності.
5. Європейська Рада підкреслила необхідність кинути виклик поточній кампанії дезінформації, яка ведеться Росією, і запропонувала високому представнику у співпраці з державами-членами і установами ЄС підготувати до червня план дій зі стратегічних комунікацій.
Створення комунікаційної команди – перший крок у цьому напрямку.
Рішення саміту ЄС не є юридично зобов’язуючим і ще "має бути підтвердженим". Між тим, це не несе жодної загрози "зриву санкцій". Формальне рішення про продовження санкцій, термін дії яких закінчується в липні, не буде прийматися до саміту Євросоюзу, запланованого на червень.
Так само важливими є деякі інші пункти рішення Європейської ради. Зокрема, Рада "визнала зусилля уряду в питанні проведення реформ". Це ледь не перший публічний аргумент на користь уряду Яценюка. Досі з Брюсселя лунала переважно критика недостатньої швидкості реформ.
І, нарешті, Євросоюз офіційно визнав існування проблеми російської пропагандистської машини. На боротьбу з цією складовою "гібридної війни" тепер буде спрямовано значні зусилля та кошти європейських країн.
Нагадаємо, на засіданні в Брюсселі 19 березня лідери країн-членів Євросоюзу вкотре обговорили відносини з Росією та ситуацію в Україні. Вони вирішили пов'язати режим санкцій з виконанням Мінських угод.