Юлія Тимошенко оприлюднила рішення Стокгольмського суду

1 липня 2010, 22:48

Україна побачила рішення Стокгольмського суду щодо повернення компанії “РосУкрЕнерго” 11 млрд. кубометрів газу. Щоправда, оприлюднила його не влада, а опозиція.

З документу, пред’явленому пресі Юлією Тимошенко, випливає, що під час судових слухань у Стокгольмі, “Нафтогаз” відмовився від своєї позиції про наявність правових підтверджень законності придбання цього газу “Газпрому” і добровільно взяв на себе зобов’язання сплатити штраф у зв’язку з цим конфліктом.

“Тобто, по суті справи НАК “Нафтогаз” в добровільному порядку прийняв на себе штрафні санкції і зобов`язався їх виплатити. Все, що тут викладено, це, по суті справи, історія злочину, це те, що увійде в історію нашої держави. Це те, за що рано чи пізно будуть відповідати посадовці на чолі з Віктором Януковичем”, - заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

Тепер Тимошенко хоче відставки чинних керівників СБУ, Мінпаливенерго та “Нафтогазу”. Обіцяє екс-прем’єрка також ініціювати міжнародне розслідування, обставин за яких ухвалював рішення Стокгольмський арбітраж.

Тим часом соратники Тимошенко в парламенті через газове питання вдалися до блокади трибуни. І, зрештою, отримали те, що хотіли. Верховна Рада таки створила тимчасову слідчу комісію, аби розібратися із рішенням арбітражу, діяльністю "РосУкрЕнерго" та арештом екс-голови Держмитслужби Макаренка.

“Вони ж хочуть на канікули піти, щоб закони всі прийняти, тому кожна година для них - у них будуть дуже великі проблеми від глави держави. Тому треба знати коли ще блокувати”, - каже народний депутат, фракція БЮТ Сергій Міщенко.

“Вони просто створили антураж навколо того, що було, або не подивилися порядку денного, або ж незрозумілі взагалі дії - просто, щоб себе позначити, нічого більше”, - переконаний народний депутат, фракція Партії регіонів Олександр Єфремов.

Нагадаємо, екс-главу митниці Анатолія Макаренка заарештували у рамках розслідування кримінальної справи про завдання збитків державі, які вбачає СБУ в тому, що “Нафтогаз” змушений повернути “РосУкрЕнерго” 11 мільярдів кубометрів газу за рішенням Стокгольмського арбітражу. Свого часу саме Макаренко за дорученням тодішнього уряду розмитнював спірний газ.