З платіжних карток українців шахраї вкрали майже 13 млн. гривень
Українські електронні гаманці під пильним оком IT-шахраїв.
За даними Національного банку, від електронних зловмисників вже постраждали майже півсотні банків. Сума збитків становить майже 13 мільйонів гривень.
Леонід Тимченко (Департамент держслужби боротьби з економічною злочинністю МВС України): "Суми збитків набагато більші, ніж та сума, яку називає Національний банк України. Приємно чути те, що Національний банк дає таку статистику, тому що до березня 2010 року, статистика, яку показували банківські організації, вона була набагато менша."
Найчастіше, зазначають в МВС, під штурм шахраїв потрапляють картки Visa та Master Card, захищені лише магнітною смужкою. Відтак, аби захистити свої гроші, правоохоронці радять громадянам користуватися перевіреними банкоматами, а через термінали розраховуватися тільки особисто. Втім, все одно є багато способів, які використовують шахраї для досягнення мети.
Леонід Тимченко (Департамент держслужби боротьби з економічною злочинністю МВС України): "Зняття інформації під час використання платіжної картки законним утримувачем. Тобто, це встановлення накладок на банкомати, встановлення інших пристроїв, які дозволяють зчитувати інформацію."
Щоб не втратити репутацію, банки мають бути на крок попереду шахраїв. Тож фінансовим установам доводиться постійно вдосконалювати системи безпеки, аби захистити власних клієнтів. Щоправда, експерти переконують - людина сама має убезпечити себе від неприємностей із карткою. Для цього радять ретельно вивчити додатки до договору з банком.
За даними МВС, протягом минулого року було зафіксовано більше 200 злочинів із підробленими платіжними картками. Втім, лише з 2007 року за такі дії суд почав виносити вироки у вигляді перебування за ґратами.