УКР РУС
15 липня 2017, 14:08
3

З вини Верховної Ради в країні залишається чимало відкритих вакансій

З вини Верховної Ради в країні залишається чимало відкритих вакансій
З вини Верховної Ради в країні залишається чимало відкритих вакансій

Українські парламентарі готуються розпочати традиційний літній відпочинок, залишивши чимало "боргів".

Депутати не можуть дійти згоди у питанні призначення чиновників на низку ключових посад, пише Наталія Лебідь у статті для "24".

Авторка наголошує: завершення VI сесії Верховної Ради VIII скликання не означає виконання всіх пунктів, внесених до порядку денного сесії. Серед нерозв’язаних питань – відсутність призначень багатьох чиновників, що належить до компетенції парламенту.

Читайте також: Засідання Ради закрилося: депутати так і не розглянули важливі реформи

Серед наявних вакансій – посада голови Нацбанку України. Екс-керівник НБУ Валерія Гонтарева лише нещодавно повернулася з двомісячної відпустки, на час котрої її підміняв перший заступник Яків Смолій. Посада очільника Нацбанку лишається незакритою з середини квітня – відтоді, як Гонтарева заявила про готовність скласти з себе обов’язки.

Наступним вільним кріслом є посада Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Каденція чинного омбудсмана Валерії Лутковської давно добігла кінця, проте парламент не поспішає з призначенням її наступника. 6 червня, коли це питання актуалізували востаннє, було сказано, що Верховна Рада відклала призначення Уповноваженого парламенту з прав людини до завершення спеціальної перевірки кандидатів. Так, принаймні, пояснив затримку спікер Андрій Парубій.

Існує також нагальна потреба й у призначенні нового голови та членів Центрвиборчкому, йдеться у статті. Каденція переважної більшості членів ЦВК так само завершилася ще минулого року. Чи не в першу чергу це стосується голови Комісії Михайла Охендовського. Влітку 2016 року фракції ВР підготували свої пропозиції для ротації складу ЦВК. Однак за ці пропозиції не було навіть спроби голосування.

Поки що вакантними залишаються і посади членів Рахункової палати, а також окремих представників уряду. На сьогодні в Україні бракує трьох міністрів. Уляна Супрун продовжує бути "в. о." міністра охорони здоров’я, крім цього, після відставки Юрія Стеця порожнім лишилося крісло очільника міністерства інформполітики. Третя вакансія – посада міністра аграрної політики, котра є вільною після відходу Тараса Кутового, що пішов через незгоду з урядовим проектом земельної реформи.

Крім Кабміну, зміна кадрового складу не відбувається, зокрема, й у Конституційному Суді. А ще без повноцінних керівників залишається Фонд держмайна (після відставки Ігоря Білоуса) та Державна фіскальна служба (після гучної історії з Романом Насіровим). Про можливість обрання нових керівників цих надважливих відомств поки що не йдеться взагалі.

Детальніше читайте у публікації: Вакантні посади та недореформи: з чим Рада пішла на канікули?