За 5 років за договорами автоцивілки виплачено більше 2 млрд. грн.
За останні 5 років, відколи діє закон про обов’язкове відшкодування цивільно-правової відповідальності, страховики відшкодували потерпілим у ДТП за договорами автоцивілки понад 2 мільярди гривень.
Хоча, наявність страхового поліса на сьогодні є обов’язковою, частина автовласників намагаються зекономити на страхуванні, яка коштує сьогодні до 500 гривень.
“Наша задача - зменшити кількість незастрахованих, які їздять на дорозі. Допускається на заході їзда, наприклад, без деяких документів, як техпаспорт, водійські права, але не дай Бог, якщо автомобіль виїде на дорогу не застрахований”, - каже президент Моторно-транспортного страхового бюро Володимир Романишин.
В ДАІ кажуть, що наразі відсутність автоцивілки не є причиною для зупинки транспортного засобу, тому перевіряти наявність поліса інспектори можуть лише у 4 випадках.
“Поліс перевіряється співробітниками ДАІ під час проведення операції проходження операції державного технічного огляду, під час здійснення заходів перереєстрації або реєстрації транспортного засобу в МРЕВ, під час, коли особа вчинила інші правопорушення, наприклад перевищення швидкості зафіксовано або порушення правил дорожнього руху”, - каже заступник начальника Департаменту ДАІ Володимир Резніков.
За підрахунками страховиків, середній збиток від ДТП на кінець року становить більше 9 тисяч гривень. Наразі, згідно закону, страхова має компенсувати збитки постраждалим протягом місяця з моменту надання ним усіх необхідних документів. Втім, саме на збір цих документів автовласники витрачають найбільше часу.