За два робочі дні ВР не прийняла майже жодного важливого законопроекту
Думками чи то на виборах, чи на відпочинку. Депутатам не до Ради. Парламент за два робочі дні не прийняв майже жодного важливого законопроекту.
Рада звільнила від оподаткування благодійну допомогу для бійців АТО
Вівторок - початок пленарного тижня. Останній раз депутати збирались два тижні тому. Проте, така перерва, схоже, продуктивності та свіжих сил не додала. Із проголосованого — Верховна Рада звільнила від оподаткування благодійну допомогу для АТО. Підтримали прохання міністра економіки Павла Шеремети відпустити його з посади.
Звільнення від мита дозволить забезпечити бійців зброєю,
— зазначив заступник міністра оборони України Петро Мехед.
Зазначені зміни дозволять міністерству оборони спростити ввезення на митну територію України продукції оборонного призначення, зменшити свої витрати та дозволить оперативно забезпечувати підрозділи Збройних сил України та інших військових формувань озброєнням.
Депутати працюватимуть один день на тиждень
А ще вирішили: працюватимуть у пленарні тижні виключно по вівторках. Проте, комусь із парламентаріїв більше до вподоби не так законопроекти, як виступи з трибуни. Мова йде про заступника голови фракції Партії регіонів Олену Бондаренко.
Прошу вимкнути мікрофон і припинити провокацію та російську агітацію. Нам достатньо ОРТ і РТР. Сідайте на своє місце, будь ласка. Українська армія захищає Україну, і вас захищає українська армія. Вам на коліна треба стати перед армією,
— відповів Олександр Турчинов на виступ Бондаренко.
Створили тимчасову слідчу комісію щодо подій біля Іловайська
Зробили календарний виняток для закритого засідання у четвер. У той день не так ухвалювали закони, як слухали інших. На порядку денному — звіти Кабміну щодо антикризових заходів, а також виступи керівників силового блоку. Закритим форматом роботи частина депутатів була не задоволена, бо чогось нового так і не почули.
"Чому не роблять нічого зі складами зброї?" — каже лідер фракції ВО "Свобода" Олег Тягнибок.
Зі зробленого за той день — створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідування подій, які трапились під Іловайськом. Депутати запевняють: просили на засіданні запровадження воєнного стану. Навіть написали постанову. Проте Президент, який наполягає на проведенні виборів в жовтні, незворушний. Кажуть, на те в нього є причини.
Депутати провалили законопроекти щодо виборів
Депутати знову безрезультатно намагались змінити виборчі правила гри. Законопроекти щодо пропорційної системи з відкритими списками провалили ще минулого пленарного тижня. Цього тижня не підтримали зміни, які могли допомогти зекономити на народному волевиявленні
Депутати зробили не дуже хорошу послугу державному бюджету. Так як цей законопроект передбачав виключно технічні зміни, які б дали можливість скоротити видатки на проведення виборів,
— повідомила координатор громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.
У ВР не голосували за люстрацію
Ще одне невиконане завдання — люстрація. Під парламентом активісти вимагали люстрації. Закон "Про очищення влади" наразі ухвалений лише в першому читанні
Проте, не в урядових кабінетах і парламентських залах. Очищення влади затягують у профільному комітеті — нарікають як у громадському люстраційному комітеті, так і серед депутатів. Ухвалений у першому читанні законопроект "Про очищення влади" ніяк не потрапить на голосування.
Спікер Верховної Ради просив о другій годині зібратися. Комітет це проігнорував,
— каже народний депутат, позафракційний, Юрій Дерев'янко.
Більшість у комітеті регіоналів, комуністів і так званих представників групи "За мир і стабільність", які зараз свідомо не ходять на комітет для того, щоб цей законопроект на черзі з іншими взагалі не розглядався.
"Рада не працює, тому що думками нардепи вже у наступній Раді, восьмого скликання. Депутати занурилися з головою у виборчу кампанію", — пояснює політичний експерт Тарас Березовець таку пасивність народних депутатів.
Парламентські вибори пройдуть 26 жовтня
Абсолютна більшість народних депутатів звичайно має намір переобратися, і далеко не всі мали можливість потрапити до виборчих списків. Відповідно, їм доведеться спробувати щастя в мажоритарних округах. І така тенденція скорочення днів, які депутати проводять безпосередньо за місцем своєї роботи, вона завжди спостерігається, як тільки офіційно стартує виборча кампанія в Україні.
Чи не марні такі зусилля над виборчою кампанією, стане відомо 26 жовтня, під час парламентських виборів.