За шпаною хтось повинен наглядати, — екс-однокурсник Путіна про зближення Росії та Китаю
Колишній радянський розвідник, однокурсник російського президента, а сьогодні американський фінансовий аналітик Юрій Швець написав про те, які можна зробити висновки із розвороту Росії до Китаю.
Про це він написав у своїй колонці для видання "ГОРДОН":
По-перше, розіграти китайську карту проти США Кремлю не вдасться. Росія – економічний карлик в порівнянні з Китаєм і смішно навіть припускати, що Піднебесна дозволить якимось пройдисвітам розігрувати себе в якості карти. Крім того, економіки Китаю та США пов'язані настільки тісно, що в осяжному майбутньому одна не зможе існувати без іншого. А без російських нафти і газу Китай обійдеться спокійно; благо Казахстан і Туркменістан поруч.
По-друге, на його думку, Китай не замінить Європу як джерело фінансування російського бізнесу. До оголошення санкцій західні банки видали російському бізнесу дешевих кредитів на загальну суму від 500 до 700 млрд доларів. Від Китаю Росія на розвиток приватного бізнесу грошей не отримає. Пекін буде направляти гроші тільки в ті проекти на території РФ, які необхідні для подальшої економічної експансії Китаю. Розвиток російського бізнесу в плани Пекіна не входить.
Третьою складовою цих відносин є те, що "кремлівські" тепер будуть ходити під "пекінськими", і відносини між ними будуть нагадувати відносини між васалом і сюзереном. І це добре.
Зрештою за шпаною хтось повинен наглядати. Вам не подобався ліберальний і декадентський Захід? Отримайте авторитарний і жорсткий Схід.
"Олександр Невський відмовився прийняти королівську корону від Папи, віддавши перевагу повзати на колінах перед ординським ханом і цілувати йому чобіт. Ох вже ця загадкова російська душа. Історія, як кажуть, повторюється", — написав Швець.
Кремлю, як він вважає, також доведеться зменшити свої зовнішньополітичні амбіції. Васал повинен залишатися васалом, а не волати про міфічну імперії. Тим більше, що Китай в міжнародних справах веде себе досить стримано, роблячи ставку на економічну експансію, а не на військові авантюри.
Зазначимо, глава міжнародного комітету Держдуми РФ Олексій Пушков повідомив про створення "альтернативи НАТО" Росією і Китаєм.