За тиждень — позачергові вибори до Верховної Ради
Залишився один тиждень до парламентських виборів. Проте, проголосувати зможуть не всі. У 8-ми округах Донецької, 6-ти — Луганської областей, а також на всій території Криму — громадяни не зможуть обрати народних обранців. Без права голосу можуть залишитись і вояки, які є в зоні АТО.
Фахівці ЦВК зроблять усе можливе, щоб вояки проголосували, — РНБО
Комісія відпрацювала відповідний механізм, який допоможе українським військовим на передовій зробити своє волевиявлення та проголосувати в цей день. Про це повідомляє РНБО.
Ця робота дуже складна, але фахівці ЦВК зроблять усе можливе, щоб наші бійці проголосували,
— каже речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.
"Є бажання голосувати і, звичайно, за можливістю вони будуть голосувати, але, на превеликий жаль — всі ці рецидиви радянської кріпосної системи, з цими прописками, реєстраціями — вони не дають можливості нормально реалізовувати ці свої виборчі права", — зазначив заступник командира батальйону "Азов" Олег Однороженко.
За підкуп виборців буде передбачена кримінальна відповідальність
Натомість, ЦВК видрукувала на піввідсотка більше бюлетенів, ніж кількість виборців. Однак, найцікавіше — це технології: старі та нові, що використовують кандидати. Одна з них давно відома — підкуп виборця. За це, щоправда, вже скоро буде кримінальна відповідальність.
Фактично на рівних з "Блоком Петра Порошенка" — це "Народний фронт", на третьому місці — "Батьківщина", "Заступ", "Сильна Україна" та один випадок зафіксований з боку "Опозиційного блоку", але хочу нагадати, щоб не було певних маніпуляцій щодо участі тих чи інших представників партій,
— говорить координатор громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.
Вона зазначила, що з 44-х самовисуванців є, в тому числі, представники чинного парламенту цього скликання ВР, які, в тому числі, належали до "Партії Регіонів", яка формально не бере участь у цій виборчій кампанії.
А ще виборці в деяких округах можуть заплутатися через однакові прізвища різних кандидатів. Клони у бюлетенях — трюк не новий.
"Побороти клонів може рівень зрілості громадянського суспільства", — наголосив голова ЦВК Михайло Охендовський.
Прозорість та чесність впливає на рівень довіри до політиків
Загалом, рейтинг прозорості партій далеко не однорідний. За даними руху "Чесно", лише 12 із 29-ти партій бодай частково розкрили інформацію про себе. А у складі 13-ти партій за депутатське місце боротимуться парламентарі колишніх скликань.
Із тих, хто відповідно до соцопитувань, можуть пройти у парламент — тільки 4 партії опублікували фінансовий звіт у відкритих джерелах. Експерти кажуть, прозорість та чесність кандидатів впливає на рівень довіри до політиків.
Понад 50% довіряють Петру Порошенку, 45% — Арсенію Яценюку, 42% — Анатолію Гриценку, 40% — Андрію Садовому,
— повідомив директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.
Він додав, що тільки у Петра Порошенка та Андрія Садового є позитивний баланс "довіри-недовіри", тільки в Андрія Садового є трошки невідомості. Кожен шостий українець просто не знає, хто це такий. Натомість, у Арсенія Яценюка та Анатолія Гриценка "довіра-недовіра" — в балансі.
7 партій можуть перетнути 5% бар’єр, - рейтинг
Загалом, соціологи кажуть, якби вибори відбулися цими вихідними, то перше місце посів би "Блок Петра Порошенка". За даними групи "Рейтинг", президентську силу підтримує кожен третій серед тих, хто має намір голосувати.
Майже 13% підтримали б "Радикальну партію Ляшка", приблизно 9% — "Народний Фронт". Недалеко один від одного "Сильна Україна" та "Батьківщина", далі — політична партія "Об’єднання "Самопоміч". Декілька партій — на межі прохідного бар'єру.