За яких умов Росія вийде з мінських угод: версія політолога

11 вересня 2018, 21:10
Читать новость на русском

Призначення місцевих виборів в ОРДЛО – типова провокація Росії і намагання не виконувати мінські домовленості. В Росії зараз не знають точно, що робити з окупованими територіями.

Про це 24 каналу розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Більш детально про загрозу розірвання мінських угод в матеріалі: Вибори в фейкових республіках: що за цим стоїть, і чим загрожує Україні

Невідомо, як політично Росія хоче використати місцеві вибори на Донбасі. Але в Москві певний хаос. Можливо, російське керівництво напевно не знає, що хоче і куди зараз рухатися. Після зустрічі Трампа і Путіна в Росії закидали інформацію про проведення референдуму в ОРДЛО, потім про місцеві вибори, які відмінили, а після загибелі Захарченка знову ніби призначили,
зазначає Микола Давидюк.

На думку експерта, Москві, щоб зірвати мінські домовленості, не потрібні Плотницький і Захарченко. Вони все одно маріонетки і потрібні Путіну для технічних пауз, відведення або уникнення відповідальності.

"Плотницький і Захарченко не були лідерами. Типові терористичні ставленики, гвинтики в механізмі, які легко замінити. Для мінських угод немає проблем через їхню відсутність. Щоб зірвати мінський і нормандський формати, Кремлю Захарченко не потрібен. Для Москви причиною зриву може стати що завгодно. Навіть погана погода, яка не дозволила росіянам приїхати на переговори", – вважає Микола Давидюк.

Микола Давидюк переконаний: якщо Росія проведе місцеві вибори в ОРДЛО, то Україна бойкотуватиме мінські угоди. Київ може заявити, що Росія порушує і не виконує "Мінськ-2". Експерт вважає, що оголошення виборів – крок Росії, щоб щось виторгувати.

При цьому політолог переконаний, що Донбас для Кремля зараз не на першому плані. В РФ є проблема з фінансуванням, піднімають пенсійний вік, відбулися вже протести. Великобританія планує ввести нові санкції через спробу отруєння екс-російського розвідника Скрипаля і його доньки.

В Росії зараз більше сконцентровані на розхитуванні України через блокаду на Азовському морі. Кремль хоче знищити нашу торгівлю і зняти блокаду з боку України на постачання води в окупований Крим. Донбас для Москви зараз трохи менш актуальний. Там хочуть використати Донбас, щоб обрати свого президента в Україні. В РФ завдання не повернути нам Донбас на своїх умовах, а повернути під свій вплив всю Україну. Але реального результату Росія досі не отримала,
підкреслює Давидюк.

Нагадаємо, 31 серпня стало відомо, що внаслідок вибуху у центрі окупованого Донецька було вбито одного із ватажків проросійських бойовиків Олександра Захарченка. Так звана "народна рада "ДНР" призначила виконувачем обов'язків "глави ДНР" Дениса Пушиліна. Згодом у ЗМІ з’явилась інформація про те, що Владислав Сурков має намір більше не допускати ексцесів виконавців на місцях, тому з Пушиліним працюватимуть його довірені особи. Також повідомлялось, що на окупованих територіях Донеччини і Луганщини восени планують провести "вибори" нового ватажка проросійських бойовиків у зв'язку з вбивством Олександра Захарченка.

Що таке "мінські угоди"?"Мінський протокол" або "Мінська тристороння угода", "Мінське перемир'я", "Мінськ-1" – угода про перемир'я у війні на сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. В розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Дія перемир'я розпочалась о 18:00 п'ятого вересня. Підписи Захарченка та Плотницького під протоколом стоять як автографи приватних осіб. Текст угоди не передбачає будь-якого визнання Донецької і Луганської "народних республік", а лише закріплює за підконтрольними проросійським бойовикам територіями двох областей "особливий статус" у складі України.