За яких умов Євросоюз може призупинити безвізовий режим з Україною

27 вересня 2016, 06:37
Читать новость на русском

Навіть якщо Європарламент проголосує за лібералізацію візового режиму з Україною, перед країною залишиться ще чимало завдань, які слід виконувати й надалі.

Незважаючи на формальне виконання Києвом усіх вимог Єврокомісії, необхідних для отримання "безвізу", у Європарламенті дотримуються думки, що Брюсселю необхідний спеціальний механізм, який дасть йому "важелі для моніторингу імплементації антикорупційного законодавства та судової реформи" в Україні, пише DW.

Механізм призупинення дії безвізового режиму, який наразі перебуває на стадії розробки, повинен бути доповнений вимогою продовжувати виконання необхідних стандартів та критеріїв,
– розповів євродепутат від Польщі Яцек Саріуш-Вольський.

Він також зауважив: безвізовий режим повинен бути наданий Україні вже зараз, проте радить Києву не забувати, що паралельно з цим буде представлено і механізм призупинення "безвізу", щойно його положення розроблять.

Після схвалення доповіді щодо візової лібералізації у профільному комітеті Європарламенту тепер мають пройти тристоронні переговори між Європарламентом, Єврокомісією та Європейською Радою. Коли між ними буде сформована домовленість, тоді резолюція про візову лібералізацію з Україною буде винесена на голосування депутатів ЄП.

Читайте також: Євродепутат пояснив, що ускладнює надання безвізу для українців

Нагадаємо, як розповів заступник голови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Тібор Шаний, безвізовий режим між Україною та ЄС може запрацювати вже до кінця 2016 року.