За яким сценарієм розгортатиметься конфлікт між США і КНДР: думка експерта
Заява глави Пентагону Джеймса Меттіса фіксує, що єдиний варіант, коли американці будуть готові нанести превентивний удар по КНДР – якщо вони бачитимуть безпосередню загрозу для своєї країни або союзників. Наразі треба стабілізувати ситуацію, щоб Північна Корея припинила свої провокації з випробуванням зброї.
Таку думку сайту "24" висловив політичний аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
Читайте також: В НАТО жорстко зреагували на витівку Північної Кореї
За словами експерта, США чітко відслідковують ситуацію і мають плани. Але, вважає Бєлєсков, якщо ситуацію не стабілізувати, то ризики зростатимуть з обох боків. США нарощуватиме наступальний і оборонний потенціал, а КНДР продовжить випробовування ракет і ядерної зброї.
Щоб не сталося ескалації, повинні працювати дипломати. Цього поки не відбувається. Потрібно, щоб США і їхні союзники щось запропонували КНДР. Але Вашингтон навіть не готовий припиняти постійні військові навчання в Південній Кореї, які в КНДР сприймають як загрозу,
– зазначає Микола Бєлєсков.
Політичний аналітик зауважує, що в ідеалі, крім стабілізації ситуації, потрібно почати переговори щодо виходу з глухого кута, незважаючи на те, що заяви США, які хочуть повної відмови корейського півострова від ядерної зброї, неприйнятні для Пхеньяну. Тому, наголошує Бєлєсков, Північній Кореї при такому підході з боку США немає сенсу сідати за стіл переговорів. Адже США не готові нічого пропонувати натомість.
В таких умовах Північна Корея і надалі продовжуватиме випробовування. На Пхеньян також тисне час. Щоб створити надійний захист для стримування американської інтервенції, необхідні надійні засоби доставки і боєголовки. А без випробувань це зробити неможливо. Поки КНДР не досягне стану, коли буде спроможна нанести відповідний удар, то відчуватиме себе вразливою,
– наголошує Микола Бєлєсков.
Експерт відзначає, що між випробуванням зброї і розгортанням бойової системи проходить дуже багато часу. Треба здійснити багато випробовувань. Може бути два успішних запуски, а в третьому будуть проблеми.
"Зараз для Пхеньяну дуже небезпечний період, який змушує владу до радикальних кроків. Вони проводитимуть тестування старомодним методом – підривають ядерні пристрої. КНДР має потенціал, але він ненадійний", – наголосив Бєлєсков.
Нагадаємо, 3 вересня КНДР провела шосте за останній час випробування ядерної зброї. Згодом стало відомо, що в КНДР розробили водневу бомбу, яка може бути встановлена в якості боєголовки для міжконтинентальної балістичної ракети. Глава Пентагону Джеймс Меттіс, заявив, що американські військові готові відреагувати у разі будь-якої загрози з боку Північної Кореї.