Загострення у Карабасі: Вірменія вимагає терміново скликати парламент

13 грудня 2020, 10:37
Читать новость на русском

Ввечері 12 грудня перемир'я у Нагірному Карабасі було під загрозою зриву. За інформацією Міністерства оборони Вірменії, Азербайджан здійснив наступ у Карабаху. Натомість азербайджанський очільник зазначив, що ситуацію спровокували вірменські бойовики. Аби розібратися у цьому, президент Вірменії вимагає скликати парламент.

Президент Вірменії Армен Саркісян вважає, що парламент республіки повинен скликати позачергове засідання й обговорити обстановку. Про це повідомила пресслужба президентського апарату Вірменії.

Важливо Азербайджан розпочав новий наступ у Нагірному Карабасі, – Міноборони Вірменії

Саркісян переконаний, що на засіданні парламенту вдасться знайти шляхи виходу із ситуації. Він також зазначив, що відповідні відомства уряду досі не представили належним чином обстановку і заходи, вжиті вірменською стороною.

Беручи до уваги ситуацію, що склалася, президент звертається до Міноборони та МЗС з проханням негайно довести до відома громадськості ситуацію в Арцасі, а також дії, вжиті вірменською стороною для захисту зазначених населених пунктів і ефективного дотримання режиму припинення вогню,
– мовиться у заяві.

Саркісян підкреслив, що високо цінує досягнуте 9 листопада перемир'я, проте нагадав, що Єреван зобов'язаний допомагати НКР і захищати права її населення.

Зверніть увагу! 12 грудня 2020 року Вірменія заявила про порушення режиму тиші з боку Азербайджану. Наступ почався в напрямку населених пунктів Старий Таглар і Хцаберд. До цих сіл прибули російські миротворці, які підтвердили слова вірменської сторони.

Що відомо про ситуацію у Нагірному Карабасі

  • Напружені стосунки між Вірменією та Азербайджаном тривають вже не одне десятиліття. Однак активні бойові дії відновились наприкінці вересня 2020 року.
  • Після потужного наступу у Карабаху Вірменія погодилась підписати угоду про припинення вогню з Азербайджаном та Вірменією.
  • У Вірменії підписання угоди викликало хвилю протестів, адже крок прем'єра Пашиняна сприйняли, як капітуляцію.
  • Натомість в Азербайджані пройшов парад перемоги. Запросили на захід і президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.
  • 12 грудня 2020 року стався перший випадок порушення режиму припинення вогню з моменту завершення конфлікту. Це порушення наразі залишається єдиним.
Більше про конфлікт Вірменії та Азербайджану – читайте у матеріалах 24 каналу.