"Західенерго" та "Київенерго" приватизують 25 листопада
Участю у конкурсі вже зацікавились 5 інвесторів. Аби розширити коло потенційних покупців Фонд держмайна провів публічний телеміст "Київ-Франкфурт-Нью-Йорк", аби забезпечити прозорість процесу відбору інвесторів.
"Ми хочемо, щоб всі побачили: ми продаємо, і якщо хочуть приходити нехай приходять. У нас є конкуренція навіть всередині, навіть серед тих, хто вже є на українському ринку, ніякого тут немає сюрпризу, і ми розуміємо, що принаймні Обленерго це будуть конкурентні продажі, але ми б хотіли, щоб і закордонні компанії, які ще не є присутні на ринку теж приходили. 2,5 мільярди ми залучимо безумовно, але як буде конкуренція, то буде і більше", - каже голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко.
Потужності "Західенерго" та "Київенерго" зношені на 80 %, констатують фахівці. Аби підвищити інвестиційну привабливість цих підприємств, національна Енергетична компанія України провела велику роботу щодо покращення їхнього фінансового стану.
"З минулого 2010 року і за 9 місяців цього року ці компанії знову стали прибутковими. Це зроблено насамперед за рахунок тарифів і направлення коштів на реконструкцію та модернізацію в цих 2 компаніях", - вважає президент НАК "Енергетична компанія України" Петро Омеляновський.
За даними НАК ЕКУ, до 2020 року у розвиток електроенергетики в Україні треба залучити 20 мільярдів доларів США.