Заклики: "давайте дружити", "мирно вирішувати конфлікт" вже не діють, — експерт
Чи прийдуть в Україну миротворці та чи посилять санкції проти РФ у студії Телеканалу новин "24" розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук,професор, представник України в Раді ООН із прав людини Володимир Василенко.
За його словами, консультації щодо введення миротворців в Україну триватимуть мінімум півроку — така практика роботи ООН.
Він також додав, що впевнений, речники Путіна вже заявили, що не голосуватимуть за цю резолюцію, в такому ж дусі висловився Постпред Росії при ООН Віталій Чуркін.
Чи позбавлять РФ голосу в ООН
Росію можуть позбавити права голосу лише в тому випадку, якщо її визнають стороною конфлікту.
"Росія не визнає себе стороною конфлікту. Жодних рішень міжнародних інстанції, з яких випливає, що Росія — сторона конфлікту, теж немає. Чи існує конфлікт і хто є сторонами конфлікту це також визначає Радбез ООН. І для ухвалення такого рішення потрібна одностайна згода усіх постійних представників в ООН", — сказав експерт.
Миротворців може надіслати ЄС
За його словами, аналогічне прохання надіслали і в Євросоюз. І ЄС може самостійно ухвалити рішення про введення в Україну миротворчої місії.
Експерт нагадав, що про це говорив і Президент Петро Порошенко, коли разом з РНБО вирішував питання про миротворців або поліцейську місію ЄС на Донбасі.
Василенко зауважив, що у такому випадку проблемою може бути консенсус, оскільки ставлення країн-членів ЄС до цієї ситуації різне.
Для України, у випадку миротворчої акції ООН чи місії ЄС щодо підтримання миру, важливо, щоб у мандаті місії було зафіксовано, що вона уповноважена сприяти встановленню контролю на прикордонних пунктах по всій лінії українсько-російського кордону. Тоді це матиме сенс,
— наголосив Василенко.
У такому випадку, на думку експерта, в Росії не буде можливості поставляти на Донбас зброю та живу силу.
"Але у мене є сумніви, що країни ЄС нададуть місії такий мандат", — зауважив гість студії.
Експерт також переконаний, що сьогодні має бути прийнято рішення щодо посилення санкцій проти Росії, адже для цього є підстави — РФ не дотримується мінських домовленостей.
Мета українських дипломатів
"Цілі української дипломатії мають бути направлені на роз’яснення цілей Росії. На мою думку, цього не робиться належним чином", — переконаний Василенко.
Він наголосив, має бути комплекс рішень з вимогою підвищити санкції та надати Україні зброю і фінансову допомогу.
"Поодинокі заклики: “давайте дружити”, “мирно вирішувати конфлікт” — вони, як показує практика, результату не дають", — наголосив експерт.