Законопроект про Нацагентство з розшуку активів лобіюється поплічниками Януковича, — Чорновол

2 листопада 2015, 16:23
Читать новость на русском

Джерело:

УНІАН

Розглянутий Верховною Радою за ініціативою уряду законопроект про створення Національного агентства з розшуку та управління активами лобіюється самими ж представниками режиму екс-президента Віктора Януковича.

Про це повідомила на прес-конференції в УНІАН народний депутат Тетяна Чорновол.

За її словами, цей законопроект, що передбачає розшук і управління активами, які поплічники Януковича отримали незаконним шляхом, парламент планує розглянути в другому читанні у четвер, 5 жовтня, на пленарному засіданні.

"Над цим законом працював заступник Петренка (міністр юстиції Павло Петренко) Антон Янчук, який є представником "Арцингер", заступник генпрокурора Віталій Касько, також партнер (юридичної компанії) "Арцингер", — сказала Чорновіл.

"Як мені повідомили, в якості волонтерів над законом працювали юристи "Арцингер". Відповідно, цей законопроект є дітищем "Арцингер" ... Ця компанія захищала корупційні схеми "колишніх" (поплічників Януковича). Компанія, яка захищала інтереси "колишніх", зараз пише законопроекти і створює Нацагентство, яке нібито має повертати корупційні гроші своїх клієнтів. Я вважаю, що вони створюють це агентство, щоб прикрити бездіяльність", — додала вона.

Депутат зазначила, щодо цього законопроекту, заарештовані активи Нацагентства будуть розміщені на рахунках агентства в банку, а відсотки з цього рахунку підуть на фінансування його діяльності.

"Зараз в Україні заарештовано грошей та облігацій 2 млрд дол. по кримінальним справам щодо Януковича і його поплічників. Якщо буде прийнятий цей закон без змін, то ці гроші покладуть в банк, агентство за рік отримає 200 млн дол. на свою діяльність", — додала Чорновол.

При цьому депутат поінформувала, що сама розробила законопроект про спеціальний режим конфіскації майна. Згідно з ним, вкрадені режимом Януковича гроші будуть прямо направлятися в бюджет.

"Згідно з моїм законопроектом, суд розглядатиме не те, чи порушувались процесуальні норми, винен Клименко чи Янукович, а те, чи отримані ці кошти легально або нелегально. Якщо суд приймає рішення, що нелегально — гроші йдуть до бюджету", — сказала Чорновол.

Як повідомлялося, Верховна Рада України прийняла в першому читанні урядовий проект Закону про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. Визначається, що це Нацагентство є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або управління активами, на які накладено арешт, а також ті, які були конфісковані у кримінальному провадженні. Агентство в межах, визначених цим та іншими законами, є підзвітним Верховній Раді, підконтрольним Кабінету міністрів, який його утворює.

Наприкінці липня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся в правоохоронні органи з проханням прискорити роботу з конфіскації 1,5 млрд дол., які були заарештовані в 2014 році в рамках розслідувань діяльності компаній, близьких до екс-президента Віктору Януковичу. Він підкреслив, що будь-які спроби вивести ці кошти з країни повинні різко припинятися. У той же час Яценюк нагадав, що вже тричі звертався до правоохоронних органів з проханням повернути гроші в бюджет, але передача коштів не відбувається через тривалий суд.