"Ми незадоволені": ще одна країна ЄС закликала українців активніше працевлаштовуватися
Джерело:
kurier.atУ кількох країнах Європейського Союзу, які прийняли українських біженців, влада висловлює занепокоєння повільними темпами працевлаштування цих людей. Австрія є однією з країн, де особливо незадоволені поточним прогресом в інтеграції біженців в робочу силу.
Людей закликали зміцнювати свою фінансову незалежність і сприяти розвитку економіки країни. Скільки українців вийшли на австрійський ринок праці та із якими перешкодами вони стикаються в пошуку роботи – далі у матеріалі!
Читайте також "Ситуація в Україні в майбутньому не зміниться": ще одна країна продовжила захист для біженців
Роботу в Австрії знайшли лише 30% біженців
Станом на початок 2024 року в Австрії було зареєстровано близько 81 000 громадян України, дві третини з яких становлять жінки. Майже половина біженців, що становить 45%, вирішили оселитися у столиці країни – Відні.
Українські біженці мають вільний доступ до роботи в Австрії. Проте не усі поспішають шукати вакансії… Ми все ще не можемо бути задоволені рівнем зайнятості лише близько 30%,
– зазначили місцеві чиновники.
За даними Служби зайнятості AMS, станом на кінець липня було працевлаштовано 21 184 українці. А на кінець серпня на обліку як безробітні перебували 6 016 осіб.
Рівень зайнятості серед українських біженців дещо підвищився з квітня 2023 року, але загальний рівень зайнятості залишається незадовільним. Станом на березень 2024 року рівень зайнятості українців віком від 15 до 64 років становив лише 29,1%.
Найбільше українців працюють у:
- готельній сфері,
- громадського харчування,
- роздрібної торгівлі.
Найвища концентрація працевлаштованих біженців спостерігається у Форарльберзі, де 49% забезпечені роботою, порівняно з лише 21,9% у Відні.
Які перешкоди для працевлаштування українців?
Дослідження, проведене Інсбруцьким університетом на замовлення Служби зайнятості Австрії (AMS), виявило ключові проблеми:
- Кваліфікація: хоча три чверті респондентів мають академічну освіту, лише 32% осіб, зареєстрованих у пошуках роботи, мають диплом про вищу освіту.
- Знання німецької мови: 46% респондентів стверджують, що добре читають німецькою мовою, проте лише 20% учасників володіють як письмовою, так і усною мовою.
В Австрії незадоволені темпами працевлаштування українців / Фото Unsplash
- Обов'язки з догляду: більшість українців працездатного віку, а саме 69%, – це жінки, які несуть відповідальність за догляд за дітьми або літніми членами сім'ї. 16% цих жінок не залучені до робочої сили через свої обов'язки по догляду.
- Невизнання професійної кваліфікації: значна кількість професійних дипломів залишається невизнаною – хоча 27% чоловіків і 14% жінок пройшли навчання, близько 20% опитаних не змогли знайти роботу. Крім того, 13% респондентів зазначили, що їхня кваліфікація не була визнана роботодавцями..
- Дохід: дві третини респондентів відчувають значну нестабільність своїх доходів, що значною мірою пов'язано із залежністю від базових соціальних виплат. Частина їхніх доходів надходить від неповної зайнятості та некваліфікованої праці.
У нещодавньому дослідженні експерти також визначили дозвіл на тимчасове проживання як основну перешкоду для ефективної інтеграції на ринку праці.
До слова, в останніх звітах урядів Німеччини та Швейцарії теж зазначається, що рівень працевлаштування українських біженців залишається низьким. Лише приблизно 20% працездатних українців, які знайшли притулок у цих країнах, успішно працевлаштувалися.