Digital Nomad віза: що це таке та головні нюанси кочового способу життя

4 листопада 2024, 15:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

У сучасному світі віддалена робота набуває дедалі більшої популярності. Чимало людей відмовляється від традиційного офісного середовища, натомість обираючи інший стиль життя – подорожувати, виконуючи робочі завдання з будь-якої точки планети.

Звичайні варіанти віз обмежують можливості дистанційних працівників, оскільки, як правило, призначені для короткострокових візитів, працевлаштування в конкретних компаніях або для навчання. Тож для тих людей, які прагнуть працювати віддалено, у пригоді стане Digital Nomad віза. Про цей особливий тип дозволу на проживання та про те, які країни його пропонують, розповідає TransferGo.

Читайте також Куди поїхати на море в листопаді: найгарячіші напрямки

Віза цифрового кочівника: основні нюанси

Віза Digital Nomad або "цифрового кочівника" стала привабливим варіантом для фрилансерів та віддалених працівників, а також осіб, які мають значні заощадження або пасивний дохід. Вона дозволяє людям жити у визначеній країні протягом тривалого періоду, забезпечуючи гнучкість у роботі та одночасно надаючи змогу відкривати для себе нові напрямки.

Віза Digital Nomad особливо популярна серед ІТ-спеціалістів та маркетологів.

Дозвіл на проживання для цифрових кочівників зазвичай видається на один – два роки, що дозволяє їм легально проживати в обраній країні без необхідності брати участь у місцевому ринку праці.

У деяких випадках такі візи, окрім права на проживання, надають певні бонуси, зокрема:

  • доступ до медичних та банківських послуг;
  • спеціальний режим оподаткування (йдеться саме про зарплату, а не, наприклад, пасивний дохід).

Важлива умова: заявники повинні підтвердити, що не шукають роботу в країні, де планують тимчасово проживати, й продемонструвати, що працюють у компанії, яка базується в іншій країні.


Що треба знати про візу цифрового кочівника / Фото Unsplash

Крім того, деякі країни вимагають від потенційних цифрових кочівників надати докази їхнього потенційного внеску в місцеву економіку та загальний розвиток, щоб отримати право на отримання візи.

У які країни поїхати у пошуках Wi-Fi

Таїланд, Мексика, Кіпр та Балі стали головними напрямками для цифрових кочівників завдяки доступній вартості помешкань, теплому клімату та високій якості життя.

На Балі, у містечку Убуд, є навіть цілі поселення таких кочівників з усього світу. Багато хто мешкає в бунгало, обладнаних доступом до інтернету, що дозволяє людям працювати, насолоджуючись мальовничими краєвидами рисових терас і моря збоку.

Серед європейських міст, яким надають перевагу цифрові кочівники, стали лідерами естонський Таллінн та португальський Лісабон.

Цікаво. Станом на 2024 рік Португалія визнана найкращою країною для цифрових кочівників. Країна може похвалитися безліччю мальовничих міст, що ідеально підходять для відпочинку на вихідних, а також чудовими пляжами, які приймають відвідувачів з травня.

Багатьох кочівників приваблює в цій країні не лише її природна краса, а й доступні ціни на оренду житла, смачна кухня та тепла гостинність її мешканців. Щоб отримати візу цифрового кочівника в Португалії, люди повинні продемонструвати щомісячний дохід, який перевищує 3 500 євро.

До слова, серед ком'юніті кочівників є спеціальна платформа для обміну думками про різні напрямки подорожей, де люди діляться власним досвідом, оцінюючи такі фактори, як привабливість конкретних місць, підключення до мережі та доступні можливості для дозвілля.

Зауважте Вища освіта у Польщі: які стипендії можуть отримати українські студенти

Переваги та недоліки Digital Nomad візи

Спосіб життя цифрового кочівника має чимало плюсів і мінусів. Однією з головних переваг є гнучкість у виборі роботи, місця та умов проживання. Можна самостійно складати графік, пристосований до індивідуальних часових обмежень та особистих потреб.

Замість того, щоб обмежуватися традиційним офісним або домашнім середовищем, люди можуть подорожувати та досліджувати нові країни й культури. Такий спосіб життя не лише покращує їхні навички володіння іноземними мовами, але й надає унікальний досвід.

Крім того, цифрові кочівники самі обирають для себе пору року: коли зима приходить у їхні рідні країни, вони можуть втекти до теплих місць, як-от Балі. Якщо ж навпаки хочеться сховатися від літньої спеки, то є можливість змінити локацію на ту, де є сніг та прохолода.


Переваги і недоліки Digital Nomad візи / Фото Unsplash

Стиль життя цифрового кочівника хоч і приваблює своєю гнучкістю, але має й недоліки. Однією з головних проблем є складність у встановленні стабільності, оскільки часті переїзди можуть порушити особистий та професійний розпорядок дня. Багато людей розповідають про відчуття самотності, їм часто не вистачає спілкування з родиною та друзями.

Постійна потреба адаптуватися до нового середовища може також ускладнювати виконання повсякденних завдань, як-от планування медичних візитів або пошук звичних доглядових послуг.

Тож перш ніж вирушати в подорож цифрового кочівника, варто ретельно зважити всі "за" і "проти".

Нагадаємо, щоб безпечно переказати кошти рідним в Україну з будь-якої точки Європи, можна скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес є максимально швидким, зручним та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми "‎Запроси друга", буде змога ще й отримати приємні грошові бонуси!