Де найдешевше жити в Європі: 3 бюджетні країни

16 грудня 2024, 15:46
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Перед переїздом в Європу людям вкрай важливо попередньо оцінити вартість життя в різних країнах. На континенті існують значні розбіжності в цінах, що в першу чергу пов'язано з різницею у вартості основних товарів і послуг, таких як їжа, одяг і харчування.

Кожна країна пропонує свої унікальні умови, тому не дивно, що вартість життя може відрізнятися. Про 3 найдешевші країни Європи для життя та актуальні ціни в них розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Читайте також Не Нотр-Дамом єдиним: як заощадити на екскурсіях у Парижі

3 країни Європи, де жити найдешевше

У світлі останніх економічних показників експерти визначили Болгарію, Румунію та Польщу як найкращі країни для економних людей, які планують переїхати у 2024 – 2025 році. Ці країни характеризуються нижчими цінами на житло, продукти та одяг.

Якщо не витрачати кошти на зайве й оплачувати оренду, купувати базові продукти та мінімум одягу, середня вартість життя в місяць буде такою:

  1. Польща: 900 – 1 200 євро на місяць.
  2. Болгарія: 750 – 1 000 євро на місяць.
  3. Румунія: 800 – 1 000 євро на місяць.

Відносна бюджетність робить названі країни привабливими для студентів, цифрових кочівників та всіх, хто шукає більш доступне середовище проживання.

Порівняння цін на житло

  1. Польща

Варшава є найдорожчим містом у Польщі для оренди квартири, середня вартість якої зросла до 3 800 злотих на місяць. На противагу цьому, Вроцлав та Гданськ пропонують більш доступні варіанти, з середньою вартістю оренди близько 3 000 злотих та 2 995 злотих на місяць відповідно.

Тим часом Бидгощ утримує титул міста з найбюджетнішою орендою – 1 967 злотих на місяць.


У Бидгощі найдешевше орендувати квартиру / Фото Shutterstock

  1. Румунія

У невеликих містечках Румунії на ринку оренди є чіткий діапазон цін на однокімнатні квартири, які зазвичай коштують від 250 до 350 євро на місяць. Для тих, хто шукає більше простору, доступні двокімнатні квартири, ціни на оренду яких коливаються від 350 до 500 євро на місяць.

У столиці країни – Бухаресті – ціни на оренду житла залишаються значно вищими порівняно з іншими регіонами. Так, однокімнатну квартиру в місті можна зняти за 400 – 600 євро на місяць.

  1. Болгарія

У 2024 році ціни на житло по всій Болгарії демонструють значні регіональні відмінності. У столиці країни – Софії – вартість оренди однокімнатної квартири коливається від 400 до 700 євро на місяць. Тим часом популярні курортні міста Варна та Бургас пропонують дещо доступніші варіанти, з ціною оренди від 300 до 500 євро на місяць.

А в гірських районах можна знайти ще доступніші варіанти житла, де місячна орендна плата коливається від 250 до 400 євро. Тоді як в сільських регіонах є житло навіть за 150 євро на місяць.

Ціни на базові продукти в Польщі, Болгарії та Румунії

Згідно з даними Євростату, ціни на продукти в країнах Європейського Союзу значно різняться. Румунія виділяється як одна з найдоступніших країн, де ціни на продукти становлять приблизно 72% від середнього показника по ЄС.

Водночас Болгарія та Польща також відзначаються конкурентоспроможними цінами, особливо на основні категорії продуктів, такі як хліб, м'ясо та молочні продукти.


Ціни на продукти в Польщі, Румунії та Болгарії / Фото Shutterstock

Порівняння цін:

  • Хліб та крупи. Попри значну різницю в цінах, вартість хліба в Польщі та Болгарії залишається значно нижчою, ніж у Західній Європі, завдяки місцевій практиці виробництва. У Польщі середня ціна буханця хліба становить приблизно 1 євро порівняно з 1,5 – 2 євро в західноєвропейських країнах. У Румунії буханець хліба – 0,66 євро.

  • Молочні продукти. Молоко та молочні продукти в Польщі та Румунії на 20 – 30% дешевші порівняно з Німеччиною та Францією. Наприклад, вартість літра молока в Польщі становить приблизно 1 євро, тоді як у Франції споживачі платять понад 1 євро за таку ж кількість. У Болгарії літр молока – 0,9 євро.

Актуально Куди їхати за святом: найкращі різдвяні ярмарки Європи

  • М'ясні вироби. У Польщі 1 кілограм свиної лопатки без кісток коштує 4,22 євро, у Болгарії – 3,83 євро. А в Румунії 1 кілограм курячої грудки обійдеться в 5,90 євро.

  • Безалкогольні напої. У Болгарії вартість безалкогольних напоїв, особливо води та соків, залишається відносно низькою завдяки потужному місцевому виробництву. Наразі 1,5-літрова пляшка мінеральної води коштує в середньому близько 0,5 євро. Приблизно такі ж ціни й в Польщі та Румунії.

Де жити найдорожче

Західна Європа вже давно визнана одним із найдорожчих регіонів для проживання.

Так, Ірландія, Данія та Люксембург вимагають значних доходів для підтримання комфортного рівня життя. А витрати на житло та харчування тут є одними з найвищих в Європейському Союзі:

  • Ірландія: понад 2 500 євро на місяць.
  • Данія: понад 2 700 євро на місяць.
  • Люксембург: понад 3 000 євро на місяць.

Нагадаємо, щоб безпечно переказати кошти рідним в Україну з будь-якої точки Європи, можна скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес є максимально швидким, зручним та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми "‎Запроси друга", буде змога ще й отримати приємні грошові бонуси!