Американська мрія в дії: чи потрібна віза у США і як туди потрапити українцю
Потік українців, які переїжджають до Сполучених Штатів, продовжує неухильно зростати. Людей приваблює не лише високий рівень життя, а й втілення власних "мрій", як в американських фільмах.
Тому сьогодні 24 Канал розповідає, як потрапити до США та чи потрібна віза. Адже з цією країною не все так просто – прокинутися вранці й придбати квиток на літак не вийде.
Читайте також Краса без натовпів: яке містечко світу нагадує "маленьку Венецію", але набагато краще за неї
Чи потрібна віза для в'їзду до США
Щоб в'їхати на територію США українцям у 2024 році обов'язково потрібна віза. Зокрема, бувають:
- туристичні,
- бізнес,
- гостьові,
- студентські,
- робочі,
- нареченої або нареченого,
- з обміну,
- журналістська.
Щоб отримати візу, потрібно зібрати пакет документів та пройти співбесіду. Варто зауважити, що схвалюють візу не всім.
Ціна американської візи залежить від її типу. Консульський збір за туристичну, студентську, гостьову та бізнес-візу становить 185 доларів США. Доплат за терміновий розгляд заявки не передбачено. Якщо особа отримує студентську візу, то також необхідно сплатити SEVIS-збір у розмірі 350 доларів.
Як отримати візу до США
- Перший крок – визначення правильної категорії американської візи
Для початку потрібно вибрати відповідний тип візи. Це дуже важливо, адже треба вибудовувати весь процес збору документів та підготовки до співбесіди відповідно до мети поїздки.
Що потрібно знати українцю, який хоче поїхати у США / Фото Pexels
Ви можете отримати дозвіл на в'їзд на строк до 10 років, що дає можливість багаторазово відвідувати Сполучені Штати протягом усього терміну дії візи.
- Якщо збираєтесь побачити родичів підійде гостьова віза.
- Щоб помандрувати по США – туристична віза В1/В2.
- Якщо ж плануєте працювати чи вчитися – відповідно потрібно подаватися на робочу або навчальну візу.
Пам'ятайте, що під час подачі діти прирівнюються до дорослих, але до 14 років не проходять співбесіду.
- Наступний етап – заповнити анкету та зібрати необхідні документи
Перелік документів для візи в Америку наводиться на сайті посольства, але попри це, у заявників виникає безліч питань. Насамперед список документів залежить від типу візи в США та від особистих обставин заявника. Навіть правильно підібраний пакет документів на співбесіді із консулом не гарантує схвалення. Здебільшого документи підтверджують та закріплюють ваші слова на інтерв'ю.
Основний список передбачає:
- анкета DS-160, яку заздалегідь потрібно заповнити онлайн;
- закордонний паспорт;
- довідку з роботи/місця навчання;
- свідоцтво про шлюб та про народження дітей;
- витяг з банківського рахунку;
- старі закордонні паспорти;
- запрошення або повідомлення, що пояснює мету поїздки.
Фотографії в посольстві не потрібні, їх завантажують у цифровому форматі під час заповнення анкети. Фото має бути кольоровим, розміром 5 на 5 сантиметрів.
- Далі – сплата консульського збору та підготовка до співбесіди
Збір не повертається незалежно від прийнятого рішення за вашою візою. Співбесіда триває лише 5 хвилин, за які вам потрібно переконати офіцера, що не плануєте залишатися в США і їдете саме з тією метою, яку вказали в анкеті.
Співробітник посольства або консульства поставить кілька запитань, після чого визначиться із вердиктом. У випадку, якщо все пройде гладко, вам видадуть блакитний аркуш (інколи білий), що інформує про схвалення візи в США та приблизні терміни отримання паспорта з візою. Якщо у консульського офіцера закралися сумніви, він поверне документи одразу після інтерв'ю – це означатиме, що у візі до Америки відмовлено.
Так виглядає віза до США / Фото visatut.in.ua
Важливо. Після закінчення 10 років ви можете подати заявку на повторне оформлення візи до Америки за спрощеною схемою. Це означає, що не треба знову проходити інтерв'ю, проте, як і раніше, доведеться заповнити анкету і сплатити збір.
Також для українців діє програма "U4U"
США активно підтримують українців у їхній боротьбі за свою свободу. Окрім того, від 2022 року країна приймає біженців. Станом на 2024 рік єдина можливість отримати тимчасовий захист – скористатися програмою Uniting for Ukraine (U4U).
Зокрема, вона дає право:
- легально перебувати у США упродовж 2 років;
- працевлаштовуватися на території країни.
Українці, які бажають скористатися програмою U4U, повинні спочатку знайти визначеного спонсора. Саме він має вирішальне значення для надання допомоги з транспортуванням до місця проживання та наданням необхідної інформації щодо можливостей працевлаштування та доступу до медичних послуг. Ідентифікація спонсора є обов'язковою вимогою для участі в програмі.
Варто зауважити, що більшість українців, які знайшли прихисток на території США, оцінюють свій досвід як позитивний.