"Do you speak English": де найкраще говорять англійською мовою, і на якому місці Україна
Саме англійська мова є ключем до розв'язання багатьох проблем туристів за кордоном. І поки одні люди зовсім не знають цієї популярної мови, інші – дедалі більше прагнуть покращити свої знання.
Так, оприлюднено Індекс володіння англійською мовою 2024, який проливає світло на рівень володіння англійською мовою мешканцями неангломовних країн. Рейтинг показує, де найкраще розмовляють англійською мовою, а де з цим повна біда. Спойлер – Україну теж згадали, передає 24 Канал з посиланням на English Proficiency Index.
Читайте також Black Friday 2024: що придбати в Польщі за шаленими знижками
В яких країнах найкраще говорять англійською мовою
У новому дослідженні проаналізовано результати 2,1 мільйона дорослих, які взяли участь у стандартизованому тестуванні з англійської мови EF у 2023 році в 116 країнах світу. За результатами кожна країна отримала рейтинг за шкалою до 800 балів.
Лідером рейтингу залишилися Нідерланди з результатом 636 балів. Норвегія піднялася на друге місце з 610 балами (торік була п'ятою), а Сінгапур, навпаки, опустився на третю сходинку з 609 балами.
Загалом у першу категорію країн з дуже високою компетентністю в англійській мові потрапили ще такі країни:
- Швеція,
- Хорватія,
- Португалія,
- Данія,
- Греція,
- Австрія.
Що стосується популярних туристичних напрямків, то Іспанія, Італія та Франція знизили свої позиції в рейтингу. Ці країни, віднесені до третьої категорії, наразі посідають 36, 46 та 49 місця відповідно. Це значне падіння порівняно з попередніми позиціями 35 для Іспанії та Італії і 43 для Франції, які вони посідали лише рік тому.
А найгірше справи з англійською мовою йдуть у Ємені (116 місце), Сомалі та Кот-д'Івуарі (ділять 114 місце).
Як щодо України
Згідно з нещодавньою оцінкою, Україна покращила свою позицію в глобальному рейтингу, піднявшись на п'ять позицій з 45-го на 40-ве місце, порівняно зі звітом 2023 року.
Попри цей прогрес, країна залишається в третій категорії компетентності, що класифікується як середня компетентність, не дотягуючи до порогу, необхідного для підйому до другої категорії, яка позначає високу компетентність.
Торік Україна набрала 535 балів, що трохи більше, ніж 530 балів у попередньому році