Залізна леді Близького Сходу жила у Києві 8 років

18 лютого 2016, 07:39
Читать новость на русском

Незламна і безстрашна, її ім'я стало синонімом слова "боротьба". Голду Меїр називали Залізною Леді Близького Сходу і вона жодного разу не дала приводу засумніватись у цьому титулі.

Такий характер зазвичай формується в складних обставинах – у неї саме так і було.

Багатодітній сім'ї, що жила в Києві, доводилось обирати: купити їжі чи теплого одягу. Потім додались єврейські погроми і в пам'яті маленької Голди назавжди закарбується момент, коли тато забивав двері дошками, щоб уночі ніхто не увірвався в їхнє помешкання. Коли їй виповниться 8 років, уся сім'я переїде у США.

Голда швидко вийшла заміж, але ставати домогосподаркою не збиралась. Ще підлітком приєдналась до руху, що закликав повертатись на батьківщину в Палестину, а у 23 роки й сама подала приклад. Та це був перший крок. Наступний – домогтися створення окремої держави – Ізраїлю. І тут вона зіграла надважливу роль.

Меїр розуміла: після проголошення Ізраїлем незалежності – свободу доведеться відстоювати зі зброєю в руках. А от її якраз і не було. Голда повертається у США і за декілька тижнів збирає там 50 мільйонів для озброєння. Та цього було мало. Коли на них посипались бомби, Голда знову їде за фінансовою допомогою і привозить ще 150 мільйонів доларів. Ці гроші власне й вирішили долю країни, а досягнення Голди назвуть справжнім дивом.

Читайте також: Винахід українця змінив світ медицини, мистецтва, фізики та митниці

Здавалось, їй усе під силу. 2 пачки сигарет і 20 чашок кави – і вона була готова захищати свою країну. Пік її кар'єри припав на 69-й, коли стала першою жінкою на посаді прем'єр-міністра.

Стримана і розсудлива, вона ставала безжальною, коли мова заходила про безпеку її країни. Меїр прямо віддавала наказ секретній службі Массаду знищити усіх терористів, причетних до розстрілу ізраїльських спортсменів на олімпіаді. І так само рішуче вела війну проти Єгипту та Сирії, коли вони несподівано напали в 1973 році.

Перш ніж подати у відставку, колишня киянка втілила ще одне диво – вперше за чверть століття зібрала за столом переговорів єгиптян, сирійців і керівництво Ізраїльської держави та підписала договір про припинення вогню