Запорізьку область охороняє 37-ий батальйон тероборони
37 батальйон територіальної оборони створений 3-го вересня окремою директивою Генерального Штабу ЗСУ. 22-го вересня бійці склали присягу. Батальйон дислокований на території аеродрому в селі Широке Запорізької області.
Боєць 37-го батальйону "Прес" розповів, що в батальйоні служать виключно добровольці. З кожною людиною, яка йшла в батальйон, проводилася співбесіда. Одним з головних запитань цієї бесіди було питання: "Чи бажаєте Ви служити в цьому батальйоні?". Відповідно, і потрапили сюди люди, які виключно мали бажання. Один з прикладів — це батько, який добровільно прийшов з двома своїми синами.
Сини служили у десантній бригаді — перейшли сюди. Військкомати не кликали, тож пішли добровольцями,
— каже боєць 37-го батальйону Ігор.
Держава таки забезпечує сприятливі умови життя бійців в частині
"Влада обіцяла важку техніку, але поки маємо автомати і старі каски. Також нам привезли потужні котли — мерзнути не будемо", — говорить боєць 37-го батальйону "Прес".
Бійці показали, де вони живуть в умовах військового табору. Казарма розрахована на роту. Рота знаходиться у стадії комплектації.
Ми спробуємо опалювати еленги. Якщо в нас це не вийде, тоді будемо змушені ставити намети. Вони вже є у нас в наявності, і їх значно легше опалювати, й до того ж краще тримають тепло. Бо оці еленги, вони, на жаль, металеві та термоізоляція в них погана,
— зазначив боєць.
Він додав, що вночі хлопці не мерзнуть — мають по дві ковдри. Держава, незважаючи на попередню інформацію, забезпечує бійців досить непогано. Також мають добре харчування, обмундирування, взуття, і в тому числі — білизну, ковдри та ліжка.
Батальйону поки надали лише господарську техніку, яка потребує ремонту
"Ми укомплектовані технікою, яка передбачалась з народного господарства. Але це, самі розумієте, автомобілі ГАЗ-52, ГАЗ-53 80-ого року виробництва. Є і ще раніші, над якими зараз проводимо своїми силами ремонт або завдяки підприємствам Запорізької області та бригадам волонтерів. Це та, що колесна техніка. Броньованої техніки ще на сьогодні немає", — каже командир 37-го батальйону Олександр Лобас.
З бойової техніки є лише один БРДМ,
— каже боєць.
"Поза нами стоїть хлопець. Позовний у нього "Кузнець", в якого взуття 47-ого розміру, але дуже широкий підйом. Ми йому вже чотири пари взуття завдяки волонтерам знайшли, але жодна з них не підходить. Ну от зараз завдання отримали наші волонтери з Києва — вони на нього шиють. І взуття, і одяг", — розповідає боєць 37-го батальйону.
Батальйон готують для охорони Запорізької області та участі в АТО
На полігоні 37-ий батальйон тероборони проводить стрільби зі стрілецької та протитанкової зброї. Cтрілецька підготовка для них найважливіша. Хоча бійці проводять досить багато інших родів підготовки: рукопашний бій, ножовий бій, тактична підготовка, картографічна та інше.
"Завдання батальйону визначаються Міністерством оборони, і коли створювався, завданнями визначались — несення служби на блок-постах, які виникли в нас у Запорізькій області, це участь в заходах антидиверсійної роботи на території області та застосування підрозділів в зоні АТО", — каже один з бійців.
Запорізькі дівчата попросили знімальну групу Телеканалу новин "24" передати бійцям листи.
Один з них військові зачитали: "Шановні захисники! Україна, ніби квітуча дівчина, яку хочуть образити. Образити і лишити гідності. Ви, справжні її сини, зібравши всю силу та міць, вирішили відстояти її честь. Щиро дякую вам за це. В вас тече кров вільних людей. Бережіть себе, захисники! Герої нашого часу!
Наше головне завдання — вижити, адже життя людини — це найголовніше,
— наголосив боєць 37-го батальйону "Агат".
"Листи і дитячі плакати — це неабияка підтримка нашого духу", — додав хлопець.