Засідання Радбезу ООН: головні тези
Сьогодні про ситуацію на Донбасі знову говорили на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН. Ініціювала позачергове зібрання Литва. І головною темою була Україна. Члени Радбезу відреагували на нещодавній наступ терористів.
Зібратись сьогодні на засідання членів Радбезу змусили важкі бої на Донеччині, зокрема у Мар'їнці та Красногорівці. Цими днями там у наступ пішли бойовики. І діяли вони спільно з російськими військами Про це відкрито говорять Сполучені Штати.
"За даними місії ОБСЄ, важке озброєння сепаратистів пересувалося на Захід, до і протягом зіткнень. Спеціальна місія намагалася зв'язатися з терористами протягом 3-го червня, але бойовики сказали, що вони зайняті чи просто не бажали спілкуватися з місією", — сказала постійний представник США при ООН Саманта Пауер.
В ОБСЄ кажуть, що події в Мар'їнці можуть покласти край мінським домовленостям, адже конфлікт загострюється. Сама Мар'їнка для терористів не є стратегічним об'єктом, вони її можуть використати для подальшого просування на українські території.
"Напруження посилюється. Режим припинення вогню порушують все частіше. Зараз знову використовують установки "Град", — зазначив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг.
Попри це в ООН єдиним вирішенням конфлікту бачать виконання мінських угод, яких Росія не дотримується і продовжує постачати бойовикам важку зброю. Україна просить ООН відреагувати на це.
"Міжнародна спільнота раніше заявляла, що напад на Маріуполь стане "червоною лінією", і якщо Росія її перетне, це призведе до негайної рішучої відповіді. Після того, що сталося 3-го червня, такий же підхід потрібно застосувати і до ситуації з Мар'їнкою", — зазначив Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв.
Нагадаємо, ще до активних боїв у Мар'їнціОБСЄ зафіксувала інтенсивний рух важкої техніки бойовиків.
Також стало відомо, що у Мар'їнці в результаті боїв 3 червня загинули 28 людей.