Засновник Tesla запустить у космос 700 супутників для роздачі інтернету

8 листопада 2014, 19:37
Читать новость на русском

Джерело:

ИТАР-ТАСС

Американський підприємець Ілон Маск, який заснував компанію з виробництва електромобілів Tesla і космічну корпорацію SpaceX, планує відправити на навколоземну орбіту близько 700 невеликих телекомунікаційних супутників, які забезпечуватимуть доступ до інтернету по всьому світу.

Цей проект Маск планує реалізувати спільно з колишнім топ-менеджером Google Грегом Уайлером, який має великий досвід роботи в супутниковій галузі. Компанії Уайлера WorldVu Satellites належать права на крупний блок радіочастот.

Як пише The Wall Street Journal, партнери розраховують відправляти в космос апарати вагою не більше 113 кг, що в два рази менше ваги найменших телекомунікаційних супутників, що працюють зараз на орбіті. Крім того, очікується, що апарати Маска і Уайлера будуть набагато дешевше нинішніх аналогів: їх вартість не буде перевищувати 1 млн доларів. Планується, що доставляти супутники на орбіту будуть ракети компанії SpaceX Falcon 9.

Для виробництва інтернет-супутників Маск і Уайлер нібито збираються побудувати новий завод, імовірно, в штаті Флорида або Колорадо. Якщо партнерам вдасться відправити на орбіту 700 апаратів, то їхнє супутникове угруповання буде в десять разів більше, ніж у найбільшого в світі оператора супутникового телефонного зв'язку — американської компанії Iridium Comminications.

Як пише The Wall Street Journal, інвестиції в проект повинні скласти близько 1 млрд доларів. Маск із Уайлером готові залучити до його реалізації і деякі провідні технологічні корпорації.
Якщо Маск, статки якого оцінюються в 9,6 млрд доларів, дійсно вирішить зайнятися наданням послуг інтернет-зв'язку за допомогою супутників, то йому доведеться вступити в змагання з компаніями Google і Facebook, які вже розробляють плани доставки інтернету у віддалені куточки земної кулі за допомогою повітряних куль і безпілотників.

До слова, шістьох людей розмістили в повній ізоляції на схилі гавайського вулкана — в максимально наближених до Марса умовах, щоб вивчити психологічний фактор майбутньої подорожі на цю планету.