Застрахована іпотека

29 червня 2011, 07:00
Читать новость на русском

Після ухваленої урядом постанови про правила і порядок обов'язкового страхування іпотеки від ризиків випадкового знищення, пошкодження або псування цей вид страхування набуває розмаху. Експерти прогнозують - обсяги іпотечного кредитування до кінця цього року можуть зрости до 15% від загальної кількості угод купівлі-продажу житла. А отже зросте і обсяг страхування такого майна.

В іпотечному страхуванні є одразу три зацікавлені сторони: банк, який кредитує і прагне гарантувати повернення позики, страхова компанія, яка бере на себе ризики неповернення кредиту та позичальник.

Оскільки кредит видається на тривалий термін, то у разі нещасного випадку з позичальником тягар лягає на страхову компанію. Всі процедури збору документів, розрахунків та узгоджень компанія бере на себе, а клієнтові залишається лише при отриманні кредиту підписати договір страхування.

"Предметом договору страхування іпотеки є майнові інтереси, які не суперечать законодавству України, пов’язані з володінням, користуванням та розпоряджанням застрахованим майном. Страхування проводиться на випадок раптового пошкодження, знищення чи псування нерухомості. Крім майнових прав – права оренди або користування нерухомим майном", - пояснила Анна Кузнєцова, заступник директора Київської дирекції ПРСТ "СК "Арсенал Страхування".

Згідно з законом не страхується майно, яке на момент укладення договору підлягає знесенню або реконструкції чи конструктивні елементи якого знаходяться в аварійному стані. "Серед основних ризиків, які покриваються договором страхування іпотеки – це стихійне явище, пожежа, вибух, задимлення. А також проведення робіт, пов’язаних з будівництвом різних об’єктів, розміщених поряд з застрахованим майном або в сусідніх приміщеннях, які не належать самому страхівнику. Падіння пілотованих апаратів, також покривається ризик зіткнення з майном або наїзд на це майно технічних засобів", - розповіла Анна Кузнєцова.

Крім того, договір страхування іпотеки захистить майно і від побутових негараздів - аварій у системах тепло-, водо- та газопостачання, електричних мереж, протиправних дій третіх осіб.

Втім, до цього списку не потрапляють події, які сталися в результаті впливу радіації, військових дій чи навмисних спроб призвести настання страхової події.

Тому експерти радять обирати перевірену часом страхову компанію для іпотеки, яка має значний статутний капітал, що гарантує її платоспроможність і стійкість на ринку. Окрім цього, варто вивчити список її страхових ризиків і тарифні ставки. Адже максимальний розмір страхової виплати визначається виходячи з дійсної вартості майна.