УКР РУС
1 травня 2013, 23:08
4

Збірна України з боксу: шлях до перемог та визнання

Це вже згодом увесь боксерський світ знатиме ці імена, а ми гордо пишатимемось, що є земляками цих хлопців.

БРАТИ

Все розпочиналось на старті 90-х. Заради справедливості варто відзначити, що Радянський Союз залишив Україні хорошу школу. Вперше гучно заявити про силу любительського боксу синьо-жовта дружина зуміла у 1995 році на чемпіонаті світу в Берліні. Тоді столиця Німеччини вперше побачила та почула братів Кличко, яких згодом, через роки, носитиме на руках вважаючи їх ледь не національними героями.

СІДНЕЙ - ВЗІРЕЦЬ 10-РІЧЧЯ

Забігаючи на перед, скажемо, що здобутки наших боксерів на Олімпіаді в Сіднеї ще на довгі роки стануть взірцем для наслідування. Один з лідерів збірної Андрій Котельник та Сергій Даценко збагатили любительський бокс України срібними нагородами.

Володимир Сидоренко, Сергій Данильченко та Андрій Федчук доповнили наш доробок бронзовими нагородами Сіднейських ігор.

Вже по витоптаній стежці успіх австралійської Олімпіади перекочував на ринги чемпіонату світу в Белфасті 2001. Наші боксери вибороли 7 нагород.

Повертаємось до важких часів. З чемпіонату світу в Бангкоку Україна повертається з єдиним сріблом Олега Мошкіна. Цілковитим нок аутом завершилась для України афінська Олімпіада.

Першим подихом відродження українських любителів мав стати Ісмаіл Сіллах. Уродженець Запоріжжя, син вихідця з Сьєрра-Леоне привіз єдину нагороду з чемпіонату світу у Мяньяні.

СОСНОВСЬКИЙ ГОТУЄ УДАР

На чемпіонат світу 2007 року в Чикаго Дмитро Сосновський десь з упевненістю, десь експериментуючи та ризикуючи везе наймолодшу в історії збірну України. Саме береги ріки Мічіган стали місцем, де боксерський світ безпосередньо познайомився з прізвищем Ломаченко.

З Чикаго Україна привезла ще двох призерів - В’ячеслава Глазькова та Сергія Деревянченка.

Столиця Азербайджану була змушена 4 рази стояти струнко і слухати національний гімн України. Нашу збірну вдома зустрічали з вигуками та оваціями.

ЛОНДОН НА КОЛІНАХ

Попри приголомшливий успіх в Баку часу розслаблятись у хлопців немає. На носі Олімпіада в Лондоні. Звісно, на ці ігри збірна України відправиться у якості фаворитів.

Свої нагороди Лондона здобули Шелестюк та Гвоздик. Хлопці поповнили українську скарбничку бронзовими медалями.

На шляху до фіналу наш рубака Денис Берінчик не мало пропускав, але ще більше видавав опонентам. Після кожного бою бадьорий гопачок Дениса - у центрі рингу. І все ж у фіналі Берінчик поступився Роньєлю Іглесіасу. Кубинець був більш холоднокровним і прагматичнішим. Втім це срібло для Дениса на вагу золота.

І справді те, що Олександр Усик витворяв у рингу - мистецтво. Спокійно помолившись у власному куті, він ставав нестримним та безжальним до суперників. З легкістю дійшовши до фіналу на Олександра очікував Клементо Руссо. Програючи по ходу поєдинку Усик вирівняв становище і з останніх сил дотиснув італійця.

Надупевнено дійти до фіналу Василь Ломаченко не дав жодного шансу південнокорейцю Хан Сунчхолю. Це був вечір одного боксера. Ломаченко перший в історії України дворазовий Олімпійський чемпіон і лише 13 за усю історію Олімпійських ігор. 5 нагород, з яких дві золоті - феноменальне досягнення нашої збірної....

Закономірні плоди важкої праці. Міжнародна асоціація боксу визнала Дмитра Сосновського найкращим тренером світу, а Усика - боксером.

ОТАМАНИ

У це важко повірити, але синьо-жовта дружина Дмитра Дмитровича підкорила усі можливі вершини любительського боксу.

Чемпіони перебираються у напівпрофесіонали - в команду “Українські отамани”.