Українці не пробачать: Зеленський та інші політики вшанували пам'ять жертв Голодомору – фото
Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Президентське подружжя поклало пам’ятні колоски скорботи до знаку жертвам Голодомору у Києві.
Володимир та Олена Зеленські також вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, повідомила пресслужба президента.
Дізнайтеся більше про історію Голодомору: чому знищували українців
Президент заявив, що українці ніколи не зможуть пробачити Голодомор, влаштований в 1932-1933 роках радянським тоталітарним режимом. Про це він сказав під час церемонії вшанування пам'яті жертв Голодомору в Києві.
У нашій історії є сторінки, які дуже боляче згадувати, але які неможливо забути. Злочини, які доводять, що жорстокість і цинічність не мають кордонів. Біди, які нормальна людина не побажає навіть ворогові. Трагедії настільки великі, що людство ще не придумало слів, щоб описати той біль, яку пережили українці,
– сказав під час виступу президент України.
За його словами, можна нескінченно довго говорити про причини і катастрофічні наслідки цієї трагедії. Але, за його словами, дечого він не може зрозуміти.
Як взагалі може з'явиться думка знищити цілий народ? Як можна забрати у людей останню крихту хліба, а з ним – останню крихту надії,
– зазначив Зеленський.
Президент наголосив, що в результаті Голодомору загинули від 4 до 8 мільйонів українців, що можна порівняти із втратами у Другій Світовій війні.
В кінці виступу президент України оголосив всеукраїнську хвилину мовчання в пам'ять про загиблих.
Дивіться промову Зеленського під час церемонії вшанування пам'яті жертв Голодомору в Києві:
Володимир та Олена Зеленські вшанували пам'ять жертв Голодомору / Фото пресслужби Офісу Президента
Дивіться сюжет кореспондентів 24 каналу із промови Володимира Зеленського:
Сьогодні – день пам'яті тих, хто в тридцятих роках боровся проти комунізму, написав у своєму фейсбуці лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук. Він нагадав, як українськими селами прокотилися тисячі повстань проти колективізації, з гаслами "Геть радянську владу, будемо вибирати старосту!"
Спротив був такий сильний, що в Москві злякались. І саме тому придумали страшний спосіб зупинити прагнення людей до волі. Вдумаймось: мільйони людей загинули страшною смертю лише тому, що хотіли свободи розпоряджатися своїм життям. Ми не маємо права забувати про цих героїв,
– написав Вакарчук і закликав кожного запалити у вікні свічку пам’яті.
"Голодомор 1932-1933 року забрав мільйони життів, скалічив людей фізично і морально, не дав народитися цілому поколінню українців. Цей злочин радянсько-російської імперії не має терміну давності", – написав п’ятий президент, нардеп від "Європейської солідарності" Петро Порошенко.
Окрім політиків, пам'ять жертв Голодомору вшанували українські громадські діячі. Зокрема, звільнений з полону режисер Олег Сенцов написав у фейсбуці, що це день, у який він найбільше ненавидить Радянський Союз.
Що відомо про Голодомор в Україні? Акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Це призвело до смерті від голоду 3 мільйонів 941 тисячі людей.
Голодомор був викликаний свідомими та цілеспрямованими заходами вищого керівництва СРСР та УСРР на чолі з Йосипом Сталіним. Був розрахований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Дивіться відео з головними фактами про Голодомор в Україні: