Земельний конфлікт на Дніпропетровщині: фермер "нацькував" прокуратуру на простих людей

1 листопада 2016, 12:40
Читать новость на русском

Жителі села Софіївка та прилеглих сіл (Дніпропетровська область) заблокували рух автотранспорту національної трасою H-11 (Дніпро-Миколаїв).

Люди протестують проти дій місцевого фермера Володимира Демченка.

Юрист Євген Балакін пояснює: напередодні невідомі увірвалися на територію місцевого сільгосппідприємства, захопили всю техніку, і відвезли її в невідомому напрямку. Серед "візитерів" люди впізнали і Володимира Демченка.

"Володимир Демченко, який винен у вчиненні численних злочинів, вчора з допомогою певної групи осіб, нібито з метою створення антирейдерської кампанії, оволодів технікою підприємств, перегнав цю техніку на підконтрольну йому територію. Люди обурені, і кажуть, яким чином тепер підприємство буде виконувати зобов’язання, тому що фактично дестабілізовано та припинено його господарську діяльність", – заявив на місці подій Балакін.

Як пізніше стало відомо, люди, які відвезли техніку, представлялися співробітниками Генеральної прокуратури України, повідомив Балакін.

Цю техніку він вилучав нібито з представниками Генеральної прокуратури України, які надали відповідні постанови Печерського районного суду про проведення обшуків на даних територіях. Але процесуально цей механізм не був відпрацьований, техніка була нахабно забрана, ніяких протоколів вилучення і визнання цієї техніки речовими доказами, не створено. Яким чином і в якому напрямку ця техніка вибула, нікому про це невідомо,
– зазначає Балакін.

Самі селяни підозрюють, що Володимир Демченко вводить в оману правоохоронців – має намір дає неправдиві показання, намагається з їх допомогою відвести підозру від себе.

"Будучи одіозною особистістю, він створює навколо себе ситуацію, що нібито він фактично є потерпілим в цій конкретній ситуації. І вимагає повернення йому майна, яке він, згідно з договором, сумлінно реалізував на користь іноземного інвестора. А зараз намагається, я так розумію, створити певні конфлікти для того, щоб уникнути кримінальної відповідальності, з приводу тих підстав, які вже були у досудовому слідстві, – зазначив Балакін. – Протягом 2006-2016 років їм проводилася велика робота, яка полягала в тому, що він в гарантію укладення договору оренди за користування цією землею, у людей забирав державні акти, привласнював їх".

Місцеві жителі підтверджують слова юриста. Кажуть, свого часу уклали договори з Володимиром Демченком. Як пізніше з’ясувалося, фермер, шляхом нехитрих махінацій, переписав їх землю на себе.

"Він нашу бабусю обдурив, забрав у неї землю, переоформив на себе. А діда не встиг, тому що дід помер, він не захотів брати померлого. А тепер бабусину землю він забрав собі", – скаржиться Віра Нестерук, мешканка села Софіївка.

Допомогу просили – не дав. У мене, наприклад, мама, якби він зробив 2 роки тому їй допомогу, вона б не осліпла сьогодні. Може, вчасно було б. Здала вона йому пай в оренду – він зробив на 49 років. Ми оформляли на 7 і 9 років. А Демченко оформив на 49,
– каже Ольга Дорофєєва, також з Софіївки.

"Кожна ситуація індивідуальна. У когось Володимир Демченко взяв документи на зберігання, з іншими уклав договори оренди. Люди були впевнені, що віддають свою землю в оренду на 3-5 років, а виявляється, що мало не на 49 років. При цьому в більшості випадків вони навіть не підписували договорів. Хоча за законом примірників має бути три: по одному у кожної із підписантів сторін, і один – у державного реєстратора. Де ці договори належить з’ясувати слідству", – розповів Балакін.

На сьогоднішній день вже більше 200 пайовиків Демченко звернулися за юридичною допомогою. Люди залишилися без документів, що підтверджують їх право на земельні ділянки. Водночас, правоохоронні органи поки не діють, говорить Балакін.

На сьогоднішній день відкрито кримінальне провадження, в рамках якого не проводиться жодних слідчих дій. Були зафіксовані ще 20 заяв осіб, яких хочуть визнати потерпілими. Питання не з’ясовується: ні про повернення їм майнових прав на їх земельні ділянки, ні про повернення безпідставно вилучених державних актів,
– заявив юрист.

Сам Володимир Демченко всі звинувачення на свою адресу відкидає. Навпаки, заявляє, що саме у нього відібрали майно.

"5 вересня за рішенням суду було накладено арешт на наше майно, а 7 вересня переоформлено документи на наші 4 підприємства. Про це ми дізналися 9 вересня", – заявив Демченко.

Тим часом, люди обіцяють повторити акцію з блокування траси Дніпро – Миколаїв. Адже Демченко, руками прокуратури і правоохоронних органів, знищує підприємство, яке є для них чи не останнім засобом для існування.