Жертви домашнього насилля: в яких умовах виживають кризові центри для жінок

3 лютого 2018, 10:35
Читать новость на русском

У Черкасах працює соціальний кризовий центр для жінок. Ті, хто сюди звертається, отримують тимчасове житло, психологічну допомогу та соціальну підтримку. Утім підтримки потребує і сам центр, адже досі не має власного приміщення. Усе, що у них є – це кілька крихітних кімнат загальною площею 30 квадратів.

У кожної жінки тут тяжка доля. Тиждень тому на вулиці з двома дітьми опинилась Світлана. Її вигнала з дому рідна сестра. Без грошей та житла вона звернулася до поліції, після чого правоохоронці привезли її в жіночий кризовий центр. Місця для родини уже не було, тому їх поселили у спортзалі.

Оскільки спеціалізованих державних центрів для жінок в Україні немає, це єдиний такий заклад у Черкасах. Щороку сюди звертаються майже 200 жінок. Найчастіше – це жертви домашнього насилля. Торік міська влада виділила для центру нове двоповерхове приміщення. Пообіцяли і 4,5 мільйони гривень на ремонт. Утім, грошей немає і досі. Тож кризовий центр працює завдяки благодійникам та волонтерам.

Читайте також: Вбивство, сексуальне насильство і розчленування: данському винахіднику висунули звинувачення

У департаменті соціальної політики кажуть: гроші на ремонт таки виділять, але після затвердження бюджету соціально-економічного розвитку на 2018 рік. А доки грошей немає, у жіночому кризовому центрі не гають часу і почали робити ремонт у двох кімнатах – усе за рахунок благодійників. Але продовжують сподіватися, що таки отримають свій омріяний будинок. Аби створити належні умови для всіх своїх мешканок.