Жінки в армії – не експеримент, а повсякденність: силовики розповіли про гендерну рівність
У сучасній армії України жінки вже не рідкість і посідають такі ж посади, що і чоловіки. У лавах Збройних сил, наприклад, проходять службу понад 31 тисяча захисниць.
25 тисяч жінок працюють у Збройних силах України на цивільних посадах, повідомляють у Мінобороні. Жінки служать на рівних із чоловіками, зокрема і на офіцерських посадах.
До слова Президентки та очільниці уряду: якими країнами світу керують жінки
Жінки у Збройних силах
Військовослужбовцям-жінкам відкритий доступ до всіх військово-облікових спеціальностей рядового, сержантського та старшинського складу, зорема і бойових.
Кількість жінок в армії зросла з початком російської агресії проти України. У Мінобороні підкреслюють: не просто збільшилася, а прямо зросла вражаючими темпами.
Історія ставить перед нами величезні завдання. Разом з вами ми проводимо реформи, набуваємо більших спроможностей та працюємо над впроважденням стандартів НАТО,
– привітав жінок із 8 Березня міністр оборони Андрій Таран.
У Міжнародному тренувальному центрі військових розповіли про те, від якого року у різних національних Збройних силах служать жінки. Для України дозвіл на службу жінки отримали відносно нещодавно.
- США з 1948 року,
- Швеції – з 1980 року,
- Канади – з 1885 року,
- Литви – з 2000 року,
- України – з 2008 року.
Жінки у Держприкордонслужбі
Наразі у Державній прикордонній службі України 15% керівних посад посідають саме жінки. Гендерне спввідношення ще не становить 50 на 50: у лавах відомства на рівних із чоловіками служать 27% жінок.
Наразі у ДПСУ стверджують: будь-яких обмежень щодо комплектування, призначення на посади та кар'єрного зростання для військовослужбовців-жінок немає.
До Міжнародного дня жінок у ДПСУ опублікували емоційний ролик. У ньому тендітну, але рішучу, ніжну, але вільну жінку порівняли із Україною і показали бцдні звичайних прикордонниць.
Жінки-прикордонниці в Україні: дивіться відео
Жінки у Нагвардії
Загалом на сьогодні у підрозділах Національної гвардії України проходять службу та працюють понад 5,5 тисяч жінок, з них 1 200 – учасниці бойових дій на Донбасі. Понад 360 жінок обіймають керівні посади командирського та керівного складу.
У Нацгвардії стверджують: забезпечують необхідні можливості для жінок реалізовувати лідерські та професійні здібності.
Військовослужбовці-жінки на рівних із чоловіками стоять на захисті територіальної цілісності та суверенітету України. Зазначається, що з 2014 року вони регулярно залучаються до участі в антитерористичній операції та Операції об'єднаних сил.