Житомирщина — тут виробляють банкноти української гривні
Житомирська область єдина в Україні, що виробляє для 46-мільйонного населення банкноти української гривні. Фабрика в містечку Малин точно не стоїть без роботи, адже щороку з обігу вилучають близько 640 мільйонів штук купюр.
Папір на Житомирщині виготовляли здавна. Ще в 1621 році тут спорудили Радомишильську папірню, що постачала папір до друкарні Києво-Печерської Лаври. Зараз на її місці зведений Радомишльський замок — окраса області.
Житомирщина завжди приваблювала закордонних письменників. У бердичівському костелі Святої Варвари Оноре де Бальзак після 18 років залицянь одружився із Евеліною Ганською. А зовсім неподалік від Бердичева народився класик англійської літератури Джозеф Конрад, який щоправда, до 20-ти років навіть не міг вільно спілкуватись англійською.
Похизуватись область може й цінними копалинами. По-перше, топази. У Волинському родовищі у 1969 році видобули рекордні зразки вагою в 113 та 117 кілограм. До того ж вони тут різноманітних кольорів — від білого до червоного та блакитного.
Граніту із Житомирщини довірили фасади Верховної ради та Маріїнського палацу. І нарешті, найміцніший метал світу — титан теж видобувають в цій області. Іршанське родовище титанових руд — найбільше в Європі.
А от головною постаттю області можна сміливо назвати Сергія Корольова. Уродженець Житомира вже в 17 років малював проекти безмоторного літака.