Зима в Україні вкотре призвела до проблем
За плечима мінус 25, далі - мінус 30. В Україну прийшла справжня зима. Морози та снігові заметілі спровокували прориви каналізаційних мереж, аварії з численними травмами та довжелезні затори на дорогах.
Північ і Схід України засипало товстим шаром снігу. Місцями його висота сягала двох метрів. Рятувальники ледь встигали визволяти із заторів автомобілі. При чому, грузли у сніговій каші не лише легковики, а й автобуси та вантажівки.
“Усього за дві доби підрозділами МНС, дорожніми службами з заторів витягли понад 500 одиниць техніки та близько 1000 людей”, - доповів начальник ГУ МНС у Запорізькій області Олексій Лепський.
Мінімальна температура повітря знизиться вночі у Східних, Центральних, Північних областях 1-5 лютого до мінус 29-33 градусів морозу, досягаючи критерію стихійного гідрометеорологічного явища.
Урядовці снігові заметілі та тріскучі морози бачили, а от проблем - ні.
“В Одесі, Запоріжжі, Маріуполі замети сягали 3-х метрів. Це екстримальна ситуація, але ж країна не була паралізована, робота не зупинялась”, - каже Прем’єр-міністр України Микола Азаров .
“Станом на сьогодні я не бачу ніяких проблем”, - сказав Віктор Балога.
Втім проблеми таки були і розгледіли їх безпосередньо у столиці. Тут за три дні випало до півметра снігу.
“За три дні в Києві випала місячна норма снігу. Від таких обсягів багатомільйонна столиця зі складними транспортними розв'язками була фактично паралізована”, - каже журналіст Ольга Кучер.
Столиця застигла у снігу. Його не встигали вивозити за межі міста: надто довго і дорого, кажуть у Київській міськдержадміністрації. Погода виявилася швидшою за комунальників.
“Не можна сподіватися, що комунальні служби за дуже короткий термін можуть провести цю роботу. Після того, як випав такий великий сніг все таки деякий час треба, щоб повністю звільнити дороги не тільки в центральній частині, а й в інших районах”, - сказав директор департаменту Управління рятувальними силами МНС України Григорій Марченко.
Чому не встигають - незрозуміло, адже ще два тижні тому очільник КМДА Олександр Попов хвалився, що бюджет міста на теплій зимі заощадив 15 мільйонів гривень. З них 11,5 мали піти на закупівлю снігоприбиральної техніки.
“Потрапив у ДТП з нечищеної дороги. Ми їхали. Зустрічну машину, через те, що дороги не чищені, розкрутило і занесло на нашу смугу. Перелом руки, перелом плечової кістки”, - розповів постраждалий від ожеледиці Олександр.
Сніжна та морозна зима - біда не лише автомобілістам, а й пішоходам.
Небезпечні бурульки - ще один сюрприз справжньої зими. Слизькі тротуари та лід, що падає з дахів будинків, щодня калічить майже сотню людей у Києві. Втім, лікарі зазначають, цього року травм все ж таки менше.
Для безпритульних МНС відкривають більш як півтисячі пунктів обігріву.
Зимові проблеми будуть ще більші, попереджають у Гідрометцентрі. В Україну йдуть морози до мінус 33-х градусів.
“Мінімальна температура повітря знизиться вночі у Східних, Центральних, Північних областях 1-5 лютого до мінус 29-33 градусів морозу, досягаючи критерію стихійного гідрометеорологічного явища”, - каже директор департаменту цивільного захисту МНС України Василь Квашук.
Критичні морози, якими лякають Україну, женуть школярів на вимушені канікули. Першими учнів потішили у Запорізькій та Луганській областях. А з понеділка на карантин закриють школи і у інших регіонах, де температура опуститься нижче 20 градусів морозу.
“Призупинено навчання на 18 територіях з 32-х, бо на цих територіях температура нижча 20 градусів морозу. Згідно з санітарними нормам, приймається рішення про те, що діти 1-4 класів не навчаються”, - каже керівник управління освіти Луганської ОДА Ірина Цимбал.
Ще один сюрприз, якого чекають з понеділка через різке похолодання - здорожчання продуктів на 10-15 відсотків. Адже фермери на морозі продажі призупиняють.
Не хочуть працювати на морозі не тільки люди. Новітні технології теж частково паралізує. Адже щойно градусники покажуть мінус 30, з ладу вийдуть банкомати, домофони та сенсорні телефони.
Зазначимо, востаннє такі морози були у 2006 році. Тоді сталася аварія в Алчевську Луганської області, внаслідок замороження системи опалення без тепла залишилося майже 60 тисяч мешканців міста.