Зміна політики в Росії відбувається тільки в результаті перестановок у владі, — європарламентар
У Європейському парламенті наголошують на необхідності активних та конкретних дій з боку Європейського Союзу для вирішення української кризи та надання допомоги Києву в реформах.
Про це євродепутати заявили під час дебатів щодо ситуації в Україні на сесії Європарламенту в Страсбурзі в середу, передає "Інтерфакс-Україна".
Представник консерваторів Річард Легутко (Польща) висловив сумнів у тому, що російська політика може змінитися в результаті санкцій.
Поведінка Росії багато в чому передбачувана, і, незважаючи на ефект санкцій і ціни на нафту, вона продовжить свою політику. Історія вчить нас, що зміна політики в Росії відбувається тільки в результаті перестановок у владі Росії,
— сказав депутат.
Виступаючи від імені групи народних партій, депутат Яцек Сарюш-Вольський (Польща) звернувся з до Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могерні з вимогою активнішої участі представників Євросоюзу у врегулюванні кризи в Україні.
Чому ЄС і ви особисто не берете участі в українських переговорах? ... Чому у нас немає радше женевського формату, ніж нормандського? Латвійське головування в ЄС не може бути заміною. Це повинні робити ви,
— заявив депутат.
У свою чергу представник соціалістів Кнут Флекенштайн відзначив важливість збільшення гуманітарної допомоги постраждалим в Україні від бойових дій.
Нам потрібно швидке рішення, а не рішення влітку,
— сказав Флекенштайн .
Як зазначив представник лібералів Йоханнес ван Баал (Нідерланди), після досягнення мінських угод Росія так і не продемонструвала доброї волі у припиненні конфлікту, а також щодо повернення Криму під контроль української влади. Він додав, що не вважає себе щасливим від того, що в результаті дії санкцій російська економіка відчуває проблеми.
Але санкції повинні залишитися. Володимир Путін не буде слухати розуму, але він, можливо, буде прислухатися до економіки, — наголосив Ван Баал.
Нагадаємо, польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський вважає, що Європейський Союз не надає достатньої допомоги Україні для вирішення ситуації на Донбасі.