"Змусити Кремль платити більшу ціну": екс-посол США в Україні розповів, як зупинити Путіна

21 жовтня 2018, 00:06
Читать новость на русском

Захід має запровадити сильніші санкції для того, аби зупинити агресивні дії Кремля. Україна потребує більше зброї та потужнішої підтримки від США, щоб зробити подальшу російську агресію "важчою та болючішою".

Про це розповів дослідник американського аналітичного центру Atlantic Council та колишній посол США в Україні Джон Гербст, повідомляє "Голос Америки".

Читайте також: Росія ігнорує заборони: у США оголосять про вихід з Договору про ліквідацію ракет

Дипломат наголосив, що забезпечення сильного та стабільного світового порядку відповідає американським інтересам і цінностям.

Росія та Путін мають агресивну зовнішню політику. Вони хочуть підірвати світовий порядок, встановлений після Холодної війни,
– сказав Гербст.

Гербст зазначає, що для США варіант агресивної політики Росії щодо України та Грузії є неприйнятним.

"Наша позиція сьогодні – значно краща, аніж була чотири роки тому. Але вона досі є не достатньо доброю. Думаю, це покращиться", – вважає він.

За його словами, Грузія, Україна та Молдова потребують більшої підтримки від Вашингтона. Так, антиросійські санкції мають стати ефективнішими. Дипломат наголошує, що сильніші санкції послаблять Кремль, а це "в інтересах США".

Також Україні потрібно надавати більше зброї. Це зробить подальшу російську агресію важчою та болючішою,
– додав експерт.

Джон Гербст підкреслює, що правильне розуміння російської агресії в Україні та Грузії є важливим. За його словами, дії Кремля на Донбасі, як і у 2008 році в Грузії, – це аж ніяк не "громадянська війна".

"Правильне рішення – змусити Кремль платити більшу ціну: більше санкцій, більше оборонної підтримки для України та Грузії", – каже він.

Дипломат вважає, що в інтересах Заходу зупинити агресію Росії на Донбасі. Це є підґрунтям для надання пакету допомоги у мільярд доларів щорічно на п'ять років для військового обладнання.

Експерт впевнений, що цей пакет має передбачати допомогу у забезпеченні поточних потреб у протитанкових ракетах, захищених засобах зв'язку, сучасних дронах і протиповітряних радарах.

Дивіться також: "Все чорним по білому": Хуг назвав докази військового втручання Росії на Донбасі

Окрім того, дипломат підкреслює, що США разом із союзниками у НАТО мають розглянути можливість збільшення присутності в Чорноморському регіоні.