Про це заявив перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг, повідомляє "Голос Америки".

Читайте також: Військову частину конфлікту на Донбасі можна швидко зупинити: Хуг розповів деталі

Хуг наголосив, що у звітах спостерігачів усе написано "чорним по білому", і "кожен може це прочитати".

Ми бачили колони техніки військового зразка, які в’їздили на територію України та виїздили. Ми бачили сліди важкої техніки, що вели до непідконтрольної ділянки кордону з Російською Федерацією,
– сказав Хуг.

За його словами, спостерігачі розмовляли з особами, яких вдалось затримати українським військовослужбовцям. Бойовики розповідали, що служили у російських військових підрозділах. Ці підрозділи брали участь у боях, перебуваючи в Україні у системі ротації.

Нагадаємо, проросійські бойовики вкотре відмовили представникам місії ОБСЄ у в’їзді для моніторингу ситуації до чотирьох населених пунктів. Окупанти не надали спостерігачам доступ для проведення моніторингу у районах поблизу сіл Заїченко, Саханка, Леонове та міста Новоазовськ.

Чим займається місія ОБСЄ в Україні?Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) займається контролем за озброєннями, питаннями миру та прав людини. Її учасниками є 57 країн, розташованих переважно у Європі, а також країни-колишні члени СРСР та США з Канадою.

В Україні організація відома, перш за все, своєю моніторинговою місією на Донбасі. Вона почала свою роботу 21 березня 2014 року у зв'язку із військовими діями на сході. Її основні завдання – це неупереджено та об'єктивно спостерігати, а також звітувати про ситуацію в Україні та сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. Тобто місія фактично уповноважена лише фіксувати правопорушення, а не запобігати їм. Місія складається з неозброєних цивільних спостерігачів, а також міжнародних працівників з держав-учасниць ОБСЄ. Їм допомагають співробітники з України.