Знову є диктатор, знову є війна, – Зеленський звернувся до учасників Каннського кінофестивалю
Джерело:
Володимир ЗеленськийВолодимир Зеленський у зверненні до учасників Каннського кінофестивалю пригадав, що наразі, як і в 1940 році, є диктатор та війна за свободу.
Звернувся президент України до Каннського кінофестивалю ввечері 17 травня. Володимир Зеленський пригадав слова Чарлі Чапліна.
Зауважте Диктатор програє, – Зеленський виступив на церемонії відкриття Каннського кінофестивалю
Зеленський звернувся до учасників Каннського кінофестивалю
Володимир Зеленський розповів, що після диктаторів залишились тільки моторошні документальні кадри та фільми, якими було кинуто виклик цим диктаторам.
1 вересня 1939 року в Каннах мав розпочатись перший фестиваль, але вибухнула Друга світова війна,
– пригадав президент.
Володимир Зеленський пояснив, що 6 років кіно було на фронтах цієї війни разом зі всім людством, 6 років боролось як за свободу, так і, на жаль, на користь диктатурі.
Президент України пригадав, як у 1940 році "великий диктатор" Чарлі Чапліна не знищив тоді реального диктатора та саме, завдяки ньому, кінематограф перестав бути німим – кіно почало говорити й це був голос майбутньої перемоги свободи.
Вже тоді, у 1940-му році, коли з екранів прозвучало: "Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали у людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине…",
– пригадав Зеленський.
Президент України пояснив, що здавалось:
- люди зрозуміли – підкорювати людей можна прекрасним, збираючи їх біля екранів, а не потворним – збираючи їх у бомбосховищах;
- всі думали, що хорор у вигляді повномасштабної війни, яка може охопити увесь континент, більше не матиме продовження;
- та знов, як і тоді, є диктатор, – знову є війна за свободу, знову потрібно, щоб кіно не було німим.
Війна це гірше, ніж пекло
Володимир Зеленський пригадав, як Росія 24 лютого 2022 року почала повномасштабну війну проти України, збираючись піти далі в Європу.
Тепер не минає жодного тижня, щоб на території, де були чи досі є російські війська, не знаходили масових поховань убитих і закатованих людей. 229 дітей вбиті російським вторгненням,
– пригадав Зеленський.
Також президент запевнив, що війна є гіршою за пекло. Зокрема пригадав Бучу, Маріуполь, "Азовсталь", розповів про понад 500 тисяч українців депортованих в Росію силою.
"Десятки тисяч знаходяться в таборах Росії, які створені за зразком нацистських таборів. Ніхто не знає, скільки ув'язнених там виживуть. Але всі знають, хто в цьому винен", – розповів Зеленський.
Та додав, що з вини однієї людини в Москві люди гинуть щодня і вони не оживуть після фрази "Стоп, знято!".
Зеленський закликав кіно бути на боці свободи
Але що ми чуємо про це зараз? Кіно мовчатиме або буде говорити? Якщо є диктатор, якщо є війна за свободу і якщо знов, як і тоді, все залежить від нашої єдності, то чи залишиться кіно поза цією єдністю?
– поставив риторичне питання Зеленський.
Верховний Головнокомандувач Збройних сил України сказав, що мають прозвучати слова, як у 1940-му році.
Зокрема президент процитував:
- "жадібність отруїла людські душі, перегородила світ ненавистю, завела нас у біду та кровопролиття;
- ми розвинули швидкість, але замкнулися у собі. Техніка, яка забезпечує нам достаток, залишила нас у злиднях;
- знання зробило нас цинічними. Наша раціональність – жорстка і недобра;
- ми думаємо забагато і відчуваємо замало. Більше, ніж техніки, ми потребуємо людяності. Більше, ніж раціональності, ми потребуємо доброти і лагідності...;
- тим, хто мене чує, я кажу – не впадайте у відчай... Людська ненависть пройде, і диктатори помруть".
Нарешті ми маємо перемогти у цій битві. І нам потрібне кіно, яке забезпечить саме такий фінал. Щоб кожен голос був на боці свободи. І, як це і бачилось завжди, передусім голос кіно,
– підсумував Зеленський.
Зеленський виступив на Каннському кінофестивалі: дивіться відео