Зовнішнє незалежне оцінювання - краще ніж вступні іспити

7 квітня 2010, 16:00

Українці вважають ЗНО прозорішим відбором при вступі до ВНЗ, ніж іспити.

Такої думки, за даними опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи", дотримується більше 40% українців. До того ж, кажуть соціологи, позитивніше до незалежного тестування налаштовані люди, які безпосередньо мали з ним справу. Серед громадян, чиї діти вступали до вишів за результатами тестів, повністю задоволеними їх проведенням виявилися 70% опитаних, а повністю незадоволеними - 21%.


Ірина Бекешкіна (науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи"): “Люди вважають, і на це треба посилатися, переважно вважають, що відміна зовнішнього тестування збільшить рівень корупції. На мою думку, взагалі реформа вступу до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього тестування - єдина в Україні успішна антикорупційна реформа”.


Та цьогорічна зміна правил вступної кампанії частково поверне корупційні схеми, кажуть експерти. Зокрема, зазначають, корумпованості сприятиме врахування при вступі середнього балу атестату. Мовляв, за таких умов, маючи гарний атестат, абітурієнт, навіть заваливши зовнішнє оцінювання, матиме непогані шанси на вступ до вишу. Отже доля абітурієнта залежатиме від шкільного вчителя, а не від результатів тестування, нарікають спостерігачі.


Ольга Айвазовська (голова правління Громадянської мережі "Опора"): “Найбільша проблема цієї вступної кампанії і зовнішнього незалежного оцінювання - буде зміна правил під час її розпалу. І фактично в прискорених темпах, протягом двох місяців, кожен випускник школи захоче якісно покращити оцінку у своєму атестаті - середній бал атестату, і ми мусимо прослідкувати якими методами це буде зроблено”.


Соціологи ж додають - згідно із дослідженнями, у суспільстві переважає думка, що повне скасування вступу до вишів за результатами незалежного оцінювання знань збільшить корупцію. Так вважають майже 40% опитаних. Протилежної думки дотримуються лише 13% українців.