Зроблено в Україні. Броньовики, що рятують життя українських бійців
Українське підприємство, чиї броньовики врятували не одне життя наших бійців. Кременчуцький автомобільний завод.
Ось ці два красені – справжня гордість легендарного заводу. КрАЗ-MPV Shrek One – спільний проект автокразівців та канадської компанії Streit. Його розробили на основі української моделі попереднього покоління (КрАЗ-5233ВЕ). Вартість бронеавтомобіля становить 1 мільйон доларів, утім зараз ви зрозумієте чому.
Йому не страшні стрілецька зброя, осколки гранат і підриви мін. Можна замовити і спеціальні колеса з централізованою системою підкачування або надміцны шини RunFlat.
До речі, цей броньовик можуть зібрати у трьох модифікаціях.
KrAZ Shrek One TC. Його призначення –оперативно доставляти особовий склад на вогневі точки або ж довозити побратимам зброю в небезпечні місця.
А от іще одна – KrAZ Shrek One Ambulance. Автомобіль швидкої допомоги з протимінним захистом. Усе необхідне медичне обладнання дозволяє оперативно рятувати життя і вивозити поранених із фронтової лінії.
І нарешті багатоцільовий KrAZ Shrek One RCV з протимінним захистом, який повинен працювати на небезпечних територіях. Для цього в нього спеціальний кран-маніпулятор із камерою спостереження та дистанційним управлінням з кабіни.
А це друге дітище кременчузівців. Краз Кугуар. Броньовик призначений для ведення бою посеред міста. Під капотом двигун Тойота об'ємом 4 літри. На бортах з кожного боку є по три оглядові віконця й бійниці для ведення вогню без виходу назовні. На даху бойового відділення можна встановити кулемет або ж гранатомет.
З додаткових опцій – радіостанція, система відеоспостереження та лебідка, призначена для самовитягування застряглої бронемашини.
Цей красень уже на службі в українських силовиків. Для Нацгвардії Аваков замовив 20 бронемашин, Збройні сили отримали ще 2, у прикордонників їх наразі найбільше – 47.
До прикладу торік у грудні одна з таких машин потрапила в засідку на шляху із Новоайдара у Щастя. Бойовики спробували перетворити Краз на решето. 76 попадань і всі на марно. Ніхто не постраждав, а прикордонники повернулися на базу.
Наприкінці минулого року 10 українських бронеавтомобілів почала використовувати й місія ОБСЄ.