Зроблено в Україні. Одним із засновників "Пласту" був син Івана Франка
"Пласт" – це частина всесвітнього скаутського руху, і прийшов він на українські землі всього за 5 років після того, як виник у Великобританії. Ідея так чекала свого втілення, що "Пласт" почали організовувати одразу троє людей незалежно один від одного. Був серед них і син Іван Франка Петро.
Навесні 1912 року – 40 осіб прийняли пластову присягу. Як і зараз, 100 років тому її слова залишаються незмінними "робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові й Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим Законом". У цьому законі перераховані 14 якостей, якими й повинен володіти справжній пластун: корисність, сумлінність, ощадність та ввічливість.
З моменту заснування пластуни брали активну участь у визвольному русі, виборювали незалежність УНР та ЗУНР. З початком Першої світової війни більшість із них зголосилася воювати в лавах Січових Стрільців. Через те, що багато з провідників та членів ОУН та УПА були виховані "Пластом", зокрема Степан Бандера та Роман Шухевич, радянська пропагандистська машина докладала всіх зусиль, аби очорнити організацію, а отже, й заборонити.
Читайте також: Зроблено в Україні. Князь, який запровадив християнство у Київській Русі
Та, мабуть, найкраще про організацію говорять імена самих пластунів. Співачка Квітка Цісик, єпископ УГКЦ Любомир Гузар, один із основоположників Давоського форуму Богдан Гаврилишин, композитор Микола Колесса та американська астронавтка українського походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер–- постаті, якими пишається Україна.
У повсякденному житті пластуни вітаються, подаючи ліву руку. Кажуть, вона ближча до серця. А от якщо зустрічаються на урочистих подіях, та підносять праву руку з випростаними трьома пальцями та промовляють один до одного: "СКОБ". Це гасло є початком слів Сильно Красно Обережно Бистро, які повинні бути характерними рисами всіх пластунів.
З початком російської агресії на сході України, пластуни як і в минулому одними з перших пішли боронити цілісність держави. Пластунами були загиблі в АТО фотограф Віктор Гурняк, командир групи спецпризначенців Євген Подолянчук та Марк Паславський з позивним "Франко", українець американського походження, який офіційно прийняв громадянство, аби захищати Україну.