Нове звернення Зеленського: головне, про що говорив президент

14 квітня 2020, 19:49
Читать новость на русском

Володимир Зеленський 14 квітня записав вже звичне для українців звернення. У ньому, як і завжди, йшлося про карантинні обмеження, ситуацію з медичним забезпеченням і про те, як влада збирається подолати кризу. Детальніше – читайте нижче.

Відео звернення Зеленського опублікував Офіс Президента на своїй сторінці у фейсбуці.

Важливо Рада схвалила зміни до державного бюджету 2020: основні цифри

Про що говорив Зеленський у зверненні: головне

  • Розпочав своє відеозвернення Зеленський інформацією про пожежі у Чорнобильській зоні. 13 квітня були подолані 6 осередків вогню, загрози для критичних об’єктів та ЧАЕС немає. За словами президента, так само нема відкритого вогню у зоні відчуження. Він додав, що Нацполіція вже затримала причетних до пожежі. Вони будуть суворо покарані. Президент також рекомендував тим, хто досі не зрозумів, чому не можна палити сухе листя та траву, подивитися на наслідки пожежі в Чорнобилі.

Усіх громадян закликаю не піддаватися паніці. Ми всі добре пам’ятаємо уроки 26 квітня 1986 року. Ніхто не буде приховувати від вас правду. Наразі правда в тому, що ситуація контрольована, радіаційний фон у столиці та області – у нормі. Звісно, ми відзначаємо сприяння природи, але ми не маємо права забути про людей, які 10 днів гасили пожежу,
– наголосив Зеленський.

  • Щодо боротьби з коронавірусом. Президент сказав, що цими днями Україна чекає на прибуття 3 літаків, які продовжать доставляти засоби індивідуального захисту та медобладнання. Наступного тижня заплановане прибуття 8 літаків у "Бориспіль" з цілими вантажами.
  • Подяка міжнародним партнерам. Зеленський окремо висловив слова вдячності країнам, які допомагають Україні боротися з COVID-19. Зокрема, – Китаю, ОАЕ та іншим державам. Зеленський уточнив, що Україна, зі свого боку, теж допомагає та готова допомогти своїм партнерам.
  • Про роботу парламенту. Подякував Зеленський і парламенту. Зокрема, – за прийняття змін до державного бюджету.

"Ми змогли внести необхідні зміни для підтримки наших медиків, пенсіонерів, малозабезпечених людей, бізнесменів, людей, які втратили роботу. Впевнений, громадяни оцінять дії депутатів, що стали на бік народу", – зауважив Зеленський.

  • Тестування на COVID-19. Зеленський зауважив, що Україна нарощує кількість тестувань на коронавірус.

Наразі кількість щоденних тестувань на коронавірус збільшена втричі. Це дуже важливо, адже своєчасне виявлення інфекції запобігає її розповсюдженню та рятує життя українців,
– наголосив глава держави.

  • Зеленський нагадав українцям, як діяти, якщо вони виявили в себе ознаки коронавірусу. Треба відразу ж зателефонувати сімейному лікарю або у швидку допомогу. "Захворіти на коронавірус не соромно, не думайте, що воно якось само обійдеться. Звертайтеся до лікаря!"– додав президент.
  • Стабілізація статистики. За останні дні Україна не показує різких стрибків у статистиці з інфікованими коронавірусом. Це, на думку Зеленського свідчить про свідомість громадян, дотримання ними режиму самоізоляції та наголосив: це слід продовжувати.

"Маємо усвідомити: розслаблятися зарано. Розслаблятися – дуже небезпечно. Якщо Італія вже пройшли чи проходять пік епідемії, то у нас з вами ключовий і визначальний період. Це саме 20-ті числа. Тому так важливо на Великдень кожному українцю залишатися вдома", – сказав він.

  • Про ситуацію у Києво-Печерській лаврі. Зеленський повідомив, що на території комплексу вже є майже сотня захворілих на коронавірус та є 2 летальних випадки. Ця ситуація, за словами Зеленського, демонструє, що "інфекції не є важливі ваші національність, стать чи віросповідання".
  • Про Великдень. Президент сказав, що згідно з соціологічними даними, майже 90% українців на Великдень збираються залишатися вдома. Він нагадав, що є домовленості з українськими медіагрупами: тому громадяни зможуть побачити онлайн-трансляції з усіх церков на телевізійних каналах України. Також Зеленський назвав "зрілістю" та "мудрістю" рішення українців "змінити традиції задля власної безпеки".

  • Ініціатива студентів та курсантів МВС. На волонтерських засадах молоді люди доставляють продукти, ліки та інші необхідні речі людям похилого віку. Це відбувається у взаємодії з оперативними штабами та центрами соціального обслуговування.
  • Чим зайняти себе на карантині. У відеозверненні Зеленського наприкінці з’явилися посилання на електронні бібліотеки з українськими книгами. Там, за словами глави держави, кожен зможе знайти для себе цікаву книгу за різними жанрами.

​Звернення Володимира Зеленського до українців: відео

Коронавірус в Україні: основне

  • На 14 квітня зафіксовано 3 372 випадки зараження COVID-19, 98 пацієнтів померли, ще 119 хворих – одужали.
  • До 24 квітня в усій Україні триває посилений карантин з обов'язковим носінням маски у громадських місцях.
  • Українські кордони закриті для іноземців, авіасполучення припинено.
  • Зупинені міжміські та міжобласні перевезення, залізниця перевозить виключно вантажі.
  • Через COVID-19 нардепи 13 квітня ухвалили зміни до бюджету, які передбачили 64,9 мільярда гривень на подолання кризи через карантин.


Карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 каналу