Звичка жити здорово - неоціненний подарунок на усе життя
Сучасна молодь вкрай неграмотна у питанні здорового способу життя.
Дієтологи переконані, харчові звички людини, якими вона буде керуватися впродовж життя, закладаються саме у дитячому віці.
Більшість з нас може знехтувати сніданком, рідко включати перші страви у меню, а ввечері відверто переїдати. А багато хто звик їсти, коли насправді не голодний. Таке хаотичне харчування дорослих часто копіюють і діти.
Тож, аби привити дітям культуру харчування, починати доведеться з себе. Спершу варто привчити родину до правильного режиму. Крім того психологи радять визначити удома "харчову зону". Діти мають знати, що їсти можна лише на кухні або їдальні.
Комп’ютерні забави, зокрема відеоігри, телевізор також додають клопоту, адже розвивають шкідливі звички у старшому віці.
"Молодь має більше рухатися, бути активною.. Стосовно їжі - раціон має бути збалансований, їсти слід регулярно, сніданок не виключення. Про це ми розповідаємо дітям і підліткам. Ми розуміємо, що за раз усе не зміниться. Однак, ми сподіваємося на позитивні зімни у майбутньому", - каже британська асоціація дієтологів Френкі Філіпс.
Калорійне харчування, мала рухливість призводять до повноти. Дехто це розуміє, однак самотужки з проблемою впоратися важко.
"Я ризикую власним життям. Якщо далі вестиму такий спосіб життя, мабуть довго не житиму. Треба щось змінювати, однак так важко себе змусити", - каже Джеймс Донеллі.
Звичайно, зміна способу життя потребує неабияких зусиль. Але вони окупляться сторицею, адже звичка жити здорово - неоціненний подарунок на усе життя.
Безпечна мандрівка
Запаморочливі краєвиди, зміна оточення, жага до нових вражень. Все це манить людей податися у незвідані краї.
І не важливо - чи це відпустка, чи просто вихідні. Однак, доволі часто мандрівники забувають, що у далеких поїздках варто бути обережнішими, аніж вдома. Відтак, варто присвятити час не лише вивченню маршруту мандрівки, а й подбати про щеплення, специфічні ліки інші запобіжні заходи.
Людям з ослабленою імунною системою, з хронічними недугами не бажано змінювати географічну широту, адже це стрес для організму.
У жодному разі не нехтуйте головними уборами. І не виходьте на вулицю у спеку без сонцезахисних окулярів - як мінімум вбережетесь від зморшок навколо очей.
У тропічних країнах можна отримати несподівані сюрпризи від комарів. Зокрема, мазі-репеленти допоможуть захиститися від переносників малярії. І не забувайте, більшість "зароблених" у мандрівках недуг - шлунково-кишкові. Тому, воду краще пити бутильовану, а усі продукти добре мити.