З'явився смартфон, що не б’ється та сімейний автомобіль майбутнього

28 жовтня 2015, 20:30
Читать новость на русском

Motorola представила смартфон з екраном, який не б’ється. Вчені навчилися пересувати предмети у просторі за допомогою звуку. Mercedes-Benz представив концепт автономного мінівена Vision Tokyo.

Міцний смартфон

Motorola представила свій смартфон DROID Turbo 2 з екраном, який не розіб’ється при падінні. Міцність дисплея забезпечує технологія ShatterShield. Це – складна кількапластова конструкція з алюмінієвою основою, подвійним сенсорним прошарком, внутрішнім та зовнішнім захисним покриттям, а також гнучким екраном, здатним "гасити" коливання.

Зовнішній шар у разі пошкодження можна легко замінити. Motorola впевнена у своїй розробці та дає чотирирічну гарантію на екран. В середині ударостійкого смартфону новий 8-ядерний процесор Snapdragon, 3 гігабайти оперативки та мінімум 32 "гіга" внутрішньої пам’яті.

У США DROID Turbo 2 цінять у понад 600 доларів без контракту з оператором.

Акустичний промінь

Британські дослідники створили прототип акустичного променя, який здатний піднімати та пересувати невеликі об’єкти за допомогою звукових хвиль. Акустична левітація сама по собі – явище не нове. Однак досі, щоб змусити предмети "зависнути" у повітрі необхідні були два випромінювачі звуку, а це, своєю чергою, не давало змоги створити спрямований промінь.

Для левітації невеличкої полістирольної кульки вчені використали 64 мікродинаміки загальною потужністю 9 ватт, які створювали інтенсивні ультразвукові хвилі.

Досягнення британців відкриває широкі можливості: зокрема, зараз дослідники працюють над випромінювачем, здатним керувати мікрочастинками в людському організмі.

Сімейний автомобіль майбутнього

Сімейний автомобіль майбутнього працюватиме на водні і управлятиметься сенсорним "автопілотом". Mercedes-Benz підготував для токійського автосалону свій концепт автономного мінівена Vision Tokyo.

Концепт-кар оснастили системою автономного керування, яка працюватиме за допомогою сенсорів та камер. Енергію для електродвигунів генеруватимуть паливні елементи – за рахунок реакції водню з киснем. Силова установка забезпечить мінівену тисячу кілометрів ходу.

Сімейний автомобіль отримав просторий салон з футуристичним дизайном, а мультимедійна система дає змогу управляти різноманітними функціями за допомогою тривимірних голограм.

Читайте також: У продаж надійшла нашуміла розробка українців, вчені надрукували серце на 3D-принтері