75 років тому уклали один з найстрашніших договорів для Європи

23 серпня 2015, 07:01
Читать новость на русском

У 1930-х роках минулого століття Сталін бачачи, як швидко Гітлер та Німеччина стають могутніми, ініціює підписання договорів між СРСР, Францією та Великобританією про взаємодопомогу, однак ідея Сталіна зазнає краху.

Тож, аби зміцнити свої позиції, Радянський Союз вирішує домовитися з Третім рейхом. Очільники зовнішьополітичних відомств Ріббентроп та Молотов підписують пакт про ненапад. Імперії обіцяють бути осторонь під час військових конфліктів Москви чи Берліна.

Втім, чи не найцікавіше у пакті "Молотова-Ріббентропа" — таємний протокол. Згідно з ним Радянський Союз та Третій Рейх між собою ділять територію Східної Європи. 1-го вересня 1939 року починається Друга Світова війна. Німеччина переступає кордони Речі Посполитої. Росія нападає на Польщу 17-го вересня. Варшава не витримує натиску двох імперій. Вже 28 вересня Німеччина та СРСР доповнюють протоколи пакту.

Читайте також: Річниця смерті головного ворога Сталіна

Відтак НІмеччина отримує контроль на більшості територіях Польщі. Натомість Радянському Союзу переходять теперішні землі Західної України та Білорусі. Москві підпорядковуються Естонія, Латвія та практично усю територія Литви а також Частина Бесарабії, з Молдовою включно.

Намагався СРСР захопити Фінляндію, втім вдалось відкусити близько 10 відсотків території цією країни. Згодом операцію припинили через значні втрати радянських війскових.

Крах пакту "Ріббентропа — Молотова" 22-го червня 1941 року, коли Третій Рейх напав на територію Радянського Союзу. Зараз 23-го серпня — це день пам'яті жертв нацизму та сталінізму.