78 років тому при посадці вибухнув дирижабль Третього Рейху

6 травня 2015, 06:17
Читать новость на русском

6 травня 1937 року у штаті Нью-Джерсі в США при завершенні чергового трансатлантичного рейсу, на авіабазі ВМС у Лейкхерсті, зазнав катастрофи найбільший пасажирський дирижабль того часу – славнозвісний "Гінденбург".

В результаті вибуху водню загинуло 36 людей. Катастрофа "Гінденбурга" стала однією із найбільш резонансних в історії світової авіації.

Будівництво дирижабля почалося 1931-го і тривало 5 років. Його назвали на честь тогочасного президента Німеччини – Пауля фон Гінденбурга. На момент його побудови це було найбільше повітряне судно в світі, довжиною у 245 метрів з діаметром у 41 метр.

Він розвивав швидкість до 135 кілометрів на годину та міг підняти у повітря до 100 тонн вантажу. Для пасажирів створили максимально комфортні умови – окремі двомісні каюти, ресторан із кухнею, прогулянкові балкони і салон з роялем. Останній задля зменшення ваги зробили із алюмінію, важив він всього 70 кг.

Читайте також: День в історії. 123 роки тому у Києві запустили перший електричний трамвай

За свою історію "Гінденбург" здійснив 63 польоти. В останню подорож повітряне судно вирушило із Франкфурту-на-Майні 3-го травня 1937 року і через 3 дні досягнуло Нью-Йорка. Катастрофа сталася під час посадки.

Причини аварії досі викликають суперечки істориків. Хтось вказує на технічні несправності та складні погодні умови під час посадки, інші висувають теорію про закладену вибухівку. Утім, "Гінденбург" був одним із символів величі Третього Рейху.