Абсолютний успіх для США, – швейцарське видання про дію санкцій проти Росії

2 травня 2018, 16:05
Читать новость на русском

США чітко окреслили диспозицію сил в економічному світі. Санкції, введені 6 квітня, за короткий час поставили російських олігархів на коліна. Так, у випадку із Олегом Дерипаскою, уряду Штатів не лише вдалося привести до кризи другого за величиною виробника алюмінію у світі, але й ухвалювати тепер рішення про те, хто буде контролювати "Русал" – один із головних стратегічних концернів Росії.

Про це пише Neue Zürcher Zeitung.

Читайте також: Мінфін США оновив умови інвесторам щодо розірвання контрактів з російськими компаніями

Мільярдер Олег Дерипаска навіть вдається до хитрощів, аби вийти зі санкційного списку: бізнесмен відмовляється від контролю над "Русалом". Це демонструє, наскільки ефективними є заходи, вжиті Америкою, йдеться у статті.

Тим часом російська відповідь на санкції Мінфіну США здається безпорадною і боязкою, зауважує автор публікації Крістіан Штайнер. Окрім імпорту віскі та сигарет зі США, під заборону в Росії повинні потрапити, зокрема, й американські медикаменти. Однак таким чином Кремль максимально зашкодить власному населенню.

До того ж, власникам інших російських компаній та магнатам загрожує схоже становище, як у Дерипаски. Сигнал американців однозначний. Будь-хто може опинитися в їхньому наступному списку, а Москва буде не в змозі допомогти,
– констатує швейцарський журналіст.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь", в якій фігурували наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які були розділеними на чотири категорії: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" та "Олігархи".

Вже 6 квітня США запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів – у переліку опинилися 38 російських багатіїв.