Де розташований російський аеродром "Енгельс", де сьогодні лунали вибухи: показуємо на карті
"Енгельс-2" – одна з найбільших військово-повітряних баз в Росії. Аеродром розташований в Саратовській області — приблизно 900 кілометрів до Харкова.
24 Канал показує на карті, де розташований Енгельс – військовий аеродром, звідки злітає стратегічна авіація для обстрілів українських міст і де сьогодні, 5 квітня було гучно.
Дивіться також У Ростовській області – спекотна ніч: росіяни бідкаються на атаку аеродрому в Морозовську
Про гучні звуки вибухів поблизу Енгельса Саратовської області місцеві тееграм-канали почали писати близько 5:20 ранку. Зазначали, що там "чьот бомбануло", "сільно трясонуло" і "сірєна завила".
Губернатор Саратовської області Роман Бусаргін на "бавовну" відреагував о 6:30 ранку. Він запевнив, що в місті знищили БпЛА, а постраждалих та руйнувань інфраструктури після падіння уламків нібито немає.
Де розаташований "Енгельс"
Аеродром "Енгельс-2" розташований біля однойменного міста Енгельс в Росії. Це одна з найбільших військових авіаційних баз збройних сил Росії, де базуються стратегічні бомбардувальники. Зокрема – Ту-160, який є найбільшим бомбардувальником у світі і, який може нести ядерні та конвенційні боєголовки. Та Ту-95МС – турбогвинтовий стратегічний бомбардувальник. Також може нести ядерні заряди.
Місце розташування авіабази "Енгельс-2": на Google карті
Чому це важливий об'єкт
Аеродром "Енгельс-2" є частиною так званої "ядерної тріади" Росії. Також його можуть використовуватися для проведення випробувань. "Енгельс-2" обладнаний необхідною інфраструктурою для обслуговування великих та важких літаків.
Вибухи в "Енгельс-2"
До слова, ввостаннє авіабаза перебувала під атакою не так давно – 20 березня 2024 року. Тоді ГУР МО провели підтвердили, що це була їх спецоперація. "Енгельс-2" був атакований українськими дронами "Лютий".
Атаку летовище пережило і наприкінці 2022 року. Тоді супутникові знімки зафіксували пошкодження щонайменше одного бомбардувальника Ту-95. Після цього майже всі боєздатні ракетоносці перемістили за Полярне коло, на базу Оленя, що збільшило час підльоту до місця пуску ракет.