Агресивна риторика, але не для Заходу: до кого звертався Зеленський з трибуни ООН

25 вересня 2021, 13:43
Читать новость на русском

Володимир Зеленський уже вдруге за вересень відвідав США. Перший візит був для ознайомлення, а під час другого президент отримав майданчик, щоб продемонструвати свою позицію.

Зеленський говорив із трибуни Генасамблеї ООН упевнено, категоричною та навіть із претензіями. Президент чітко окреслив позицію України щодо Криму та Донбасу.

До теми Зеленський присоромив ООН, якій не було що сказати у відповідь

Глава держави також закликав "оживити" Генасамблею для ефективної реакції на глобальні проблеми.

Риторика була розрахована і на українців

Українські експерти вже назвали промову Зеленського сильною і важливою для інформування світової спільноти про те, що відбувається в Україні. Дещо агресивна риторика для Заходу була більше розрахована на самих українців.

Президент хотів продемонструвати власним громадянам свою силу. Водночас глава країни дав зрозуміти, що західні партнери могли б більше підтримувати Україну. Мовляв, вони теж винні у тому, що немає разючих зрушень.

Промова Зеленського на Генасамблеї ООН: дивіться відео


Зеленський наголошував, що Україна не засинала, тож їй не пора прокидатись. Це складно зробити під звуки вибухів і пострілів, які лунають на окупованому Донбасі 8 рік поспіль.

У 2019 році з цієї трибуни я сказав: війна в Україні – це понад 13 тисяч загиблих. 30 тисяч поранених. Уявіть, 1,5 мільйонів людей змушені покинути свої домівки,
– відзначив президент.

Генасамблея не ефективна, але важлива

Генеральна асамблея не є ефективним майданчиком, який міг би допомагати Україні у протидії російській агресії. Це є ефективне місце для зустрічі з лідерами інших країн.

Зверніть увагу! На зустрічах із лідером Великої Британії та президентом Туреччини Володимир Зеленський заручився підтримкою у питанні Кримської платформи.

"Генеральна асамблея – важливий майданчик. Там потрібна присутність і доведення своєї точки зору. Варто розповідати й інформувати міжнародну спільноту, що відбувається з Кримом, Донбасом і російською агресією", – розповів міжнародний дослідник Володимир Дубовик.

Варто прочитати Про український флот та безпеку на морі: Зеленський зустрівся з Джонсоном

Президент вдруге з візитом у США: дивіться сюжет 24 каналу

Зеленський підтвердив курс на НАТО

Під час Генасамблеї президент зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. Зеленський намагався все ж отримати чіткі перспективи щодо вступу України до НАТО.

Можна говорити про певні досягнення та частини цих домовленостей, але не вбачати у зустрічах певні подарунки для нашої влади. Перехід до оперативного рівня співпраці вже є позитивом.

Олександр Краєв

Міжнародний експерт

Запрошення інвесторів США до змін в Україні

Зеленський встиг зустрітись із представниками великого інвестиційного бізнесу США. Запросив американських підприємців і представників української діаспори долучитись до амбітного плану стратегічних змін в Україні. Проте для цього у державі мають створити привабливі умови.

Ситуація в Україні поки не є привабливою та позитивною для масштабних інвестицій,
– повідомив Дубовик.

Загалом візит Зеленського до США експерти вважають вдалим. Підкреслюють, що Україна має активно виконувати реформи, щоб стати привабливою для світу.