Спека внесла зміни у ринок зерна: аграрії стримують продажі

19 серпня 2024, 12:02
Читать новость на русском

Джерело:

Landlord

Аномальна спека, що тривала кілька тижнів липня 2024 року, вплинула на експортні перевезення зерна. Це, відповідно, змінило баланс попиту та пропозиції на українському ринку.

Аграрії утримують зібраний врожай

Аграрії зараз не поспішають продавати зерно на відміну від попередніх років, коли збирання врожаю активізувало попит на залізничні перевезення та підвищувало ціни на користування вагонами-зерновозами. Більшість фермерів намагаються зберігати врожай до завершення збиральної кампанії, очікуючи на зростання цін.

Читайте також Ціни на зерно на українському ринку виросли порівняно з показниками минулого року

Через аномальну спеку у 2024 році частина врожаю кукурудзи в центрі України згоріла. Це змусило аграріїв переглянути свої плани: вони вважають, що зменшення врожаю підвищить ціни, тому варто зачекати. Таким чином, на початку маркетингового сезону попит на експортні перевезення зерна залишається низьким.

Різкі подорожчання вартості користування вагонами-зерновозами найближчим часом малоймовірні. Цьогорічний збір врожаю зернових розпочався за найнижчої вартості користування вагонами-зерновозами: комерційні парки пропонують вагони по 200 – 500 гривень за добу, а вагони "Укрзалізниці" – по 1450 гривень за добу.

Важливо У попередні сезони висока вартість перевезень була спричинена обмеженням пропозиції вагонів з боку "Укрзалізниці" та власників комерційних парків, що підвищувало попит під час виконання експортних контрактів.

Ринок логістики аграрних вантажів у 2024 році може повторити ситуацію 2020 року, коли низький попит на продаж і купівлю зерна не викликав різких цінових коливань. Хоча "Укрзалізниця" залишається монополістом із можливістю регулювати кількість доступних вагонів, малоймовірно, що цього року їй вдасться влаштувати цінову битву за вагони-зерновози, оскільки ринок став більш обізнаним з такими операціями.

Отже, аграрії адаптуються до нових умов і обирають стратегії, які дозволять їм отримати максимальну вигоду від зберігання зерна до кращих цінових умов.