Цьогоріч експорт кукурудзи з України може впасти удвічі попри високий попит

20 вересня 2024, 09:02
Читать новость на русском

Джерело:

ВАР

Наразі у світі доволі сильно зростає попит на українську кукурудзу нового врожаю. Однак, експортувати наші виробники можуть обмежену кількість, набагато меншу, ніж зазвичай.

Яка ситуація на світових ринках кукурудзи

На новий врожай української кукурудзи різко зріс попит. Однак у цьому сезоні очікується значно менший експорт через скорочення запасів, повідомляє аналітичний відділ сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах Всеукраїнської аграрної ради.

Читайте також Вартість кукурудзи в Україні поступово зростає: актуальні ціни станом на зараз

Минулого маркетингового року Україна експортувала близько 30 мільйонів тонн кукурудзи. Цього сезону очікуються значно менші обсяги через зменшені запаси – на 1 вересня на складах було лише 600 000 тонн.

Ми прогнозуємо врожай кукурудзи 21 – 22 мільйони тонн, з яких близько 5 мільйонів буде спожито на внутрішньому ринку. Експортний потенціал кукурудзи оцінюється на рівні 15 – 17 мільйонів тонн, що майже вдвічі менше, ніж торік,
– розповідають експерти.

Глобальні ринки демонструють високий попит на українську кукурудзу, зокрема в Європі. Минулого тижня Іспанія купувала її по 222 – 224 долари за тонну, тоді як на початку тижня ціна стартувала з 215 доларів. Закупівлю кукурудзи з України почала й Португалія.

Проте українська кукурудза стикається з конкуренцією з боку США, де експортери пропонують зерно дешевше на 2 – 3 долари за тонну. Це змушує імпортерів, таких як Іспанія, переходити на американську кукурудзу в листопаді та грудні.

Важливо На світовий ринок також впливають зовнішні чинники, зокрема посівна кампанія в Аргентині. На думку фахівців, посіви кукурудзи в Аргентині стикаються з нестачею вологи, що може серйозно вплинути на врожай і, як наслідок, на світові ціни.

Попри локальні коливання, очікується подальше зростання цін на кукурудзу в другій половині сезону. До кінця року ціна може досягти 200 – 205 доларів за тонну, а навесні – навіть 220 – 230. Водночас у найближчі тижні можливе тимчасове зниження цін до 175 – 178 доларів за тонну.