Як обрати якісне ігристе вино: важливі поради Держпродспоживслужби
Ігристе вино – один з найважливіших атрибутів новорічного свята. Вибір популярного напою, з яким люди зустрічають новий рік має бути відповідальним, щоб придбати якісний та безпечний продукт.
Як обрати якісне ігристе вино
Спеціалісти нагадують, що купувати алкогольні напої варто тільки в офіційних місцях продажу, повідомляє 24 Канал із посиланням на Держпродспоживслужбу України. Також фахівці говорять, що попередньо потрібно ознайомитись з повною інформацією про продавця.
Читайте також В Україні суттєво піднімуться мінімальні ціни на вино: у чому причина
Крім того, фахівці Держпродспоживслужби радять уважно вивчити інформацію на етикетці алкогольного напою, яка має містити:
- загальну назву алкогольного напою або офіційну назву спиртного напою, власну назву товару (продукції);
- найменування та місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів, відповідального за надання інформації про алкогольний напій, а для алкогольних напоїв, ввезених на митну територію України, – найменування та місцезнаходження імпортера;
- торгівельну марку (за рішенням оператора ринку харчових продуктів (виробника);
- країну походження або місце походження – у випадках, передбачених Законом України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів";
- вміст спирту (відсоток об'єму етилового спирту);
- місткість посуду;
- вміст цукру (для алкогольних напоїв, вироблених в Україні для внутрішнього споживання, вимога щодо зазначення вмісту цукру в яких передбачена спеціальною нормативною та технологічною документацією виробника);
- наявність ароматизаторів, барвників (у разі їх використання);
- рік врожаю винограду, з якого вироблено марочне вино (крім алкогольних напоїв, ввезених на митну територію України).
Важливо! У службі зазначають, що згідно з Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями не дозволяється продаж алкогольних напоїв у пляшках чи іншій тарі без етикеток або чіткого маркування, з наявними ознаками бою (тріщини, скол шийки, зіпсованість закупорки тощо).
Також заборонено продавати напої у негерметично закупорених пляшках, з наявністю сторонніх і завислих частинок або каламуті, осадка (крім колекційних та марочних вин), простроченим терміном придатності.